Music News

RAM laulab uut eesti muusikat

16. novembril kõlab Estonia kontserdisaalis Eesti Rahvusmeeskoori esituses eesti nüüdismuusika: René Eespere, Anti Marguste, Robert Jürjendali ja Tõnu Kõrvitsa uued teosed. Kava pealkirjaga “Misjonärid” läbivad eestluse ja identiteedi teemad.

Anti Marguste kooripoeem “Jalutuskäik Tallinna raekotta” op. 91 meeskoorile ja klaveriduole on loodud 1651. aastast pärit Tallinna raehärrade manitsustahvli tekstile.

Rene Eespere “Loits ja palve”, kirjutatud ansamblile “Vox Clamantis”, meeskoorile ja klaverile, mõtiskleb eestluse üle. Teoses seisavad vastamisi Läti Hendriku Liivimaa kroonika ladinakeelne tekst ja eestikeelne autoritekst.

Robert Jürjendali teos “The Paradox of Our Age” (“Meie aja paradoks”) on loodud meeskoorile, meesansamblile, instrumentaaltriole ja löökpillidele ning selles kõlab Tema Pühadus XIV dalai-laama tekst.

Tõnu Kõrvits on oma meeskooriteosele “Laulud vihmast ja päikesest” leidnud inspiratsiooni rahvaluule tekstidest.
Kontserdi dirigent on Ants Soots.

Kaastegevad on ansambel “Vox Clamantis”, ”Weekend Guitar Trio” (Robert Jürjendal, Tõnis Leemets, Mart Soo), vokaalkvartett “Improloo” (Priit Lehto, Kristjan Laasimer, Rene Keldo, Aare Kruusimäe) ning pianistid Irina Ievleva ja Siim Selis. 

Back