Music News

Soome-ugri kultuuripäevadel Viinis kõlab eesti muusika

21. veebruarist kuni 15. märtsini kestavad Viinis Esimesed soome-ugri päevad, kus kõlab ka eesti nüüdismuusika ja esinevad eesti interpreedid. 1. märtsil annab Viini kuulsaimas džässiklubis "Porgy ja Bess" kontserdi rahvusvaheline džässansambel, kus osaleb ka eesti klarnetist Meelis Vind. 3. märtsil esineb Musikvereinis Uus Tallinna Trio, kavas Erkki-Sven Tüüri Fata Morgana (2002), Arvo Pärdi Mozart-Adagio (1992) ja Tõnu Kõrvitsa "Head ööd" (1998).

Soome-ugri kultuuripäevadel Viinis on kesksel kohal eesti, soome ja ungari muusika ning kirjandus. Džässikontserdil klubis "Porgy ja Bess" esinevad koos eesti klarnetisti Meelis Vindiga ungarlane Kálmán Oláh (klaver), austerlane Karl Sayer (kontrabass) ja soomlane Markus Ketola (löökpillid). Koos Uus Tallinna Trioga, kuhu kuuluvad Marrit Gerretz-Traksmann (klaver), Harry Traksmann (viiul) ja Kaido Kelder (tšello), astuvad üles ka Sinfonia Lahti kammeransambel ja ungari Akademie Streichquartett.
Esimesed soome-ugri kultuuripäevad Viinis avas 21. veebruaril samas linnas elava ungarlasest arsti ja fotograafi Jósef Timári näitus "Soome maastikufotograafia", mis jääb avatuks 15. märtsini. 2. märtsil toimub ORFi KulturCafé’s kirjandusõhtu, kus oma loomingut loevad Reet Kudu (Eesti), Krisztina Tóth (Ungari) ja Monika Fagerholm ( Soome) ning toimub diskussioon soome-ugri keelte teemal.
Soome-ugri kultuuripäevad toimuvad Eesti Suursaatkonna, Soome Suursaatkonna ja Ungari Kultuuriinstituudi koostöös.  

Back