Music News

Selgusid Heino Elleri muusikapreemia laureaadid 2007

Kümnenda Heino Elleri nimelise muusikapreemia pälvisid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia dotsent Mart Siimer viimaste aastate heliloomingu eest ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi muusikaosakonna juhataja Alo Põldmäe aastatepikkuse väljapaistva tegevuse eest Heino Elleri ja Eesti muusikapärandi hoidmisel ja tutvustamisel.

Heino Elleri nimelist muusikapreemiat annab välja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum kui helilooja pärandi hoidja ja autoriõiguste omanik. Tänavu kuulusid muusikapreemia nõukogusse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor Peep Lassmann, Eesti Heliloojate Liidu esimees Olav Ehala, Eesti Muusikateaduse Seltsi esimees Toomas Siitan, Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli direktor Kadri Leivategija, Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Marko Lõhmus, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi muusikaosakonna juhataja Alo Põldmäe ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi direktor Ülle Reimets.

Lisaks annab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum esmakordselt välja Heino Elleri Suure Auhinna, mille pälvis dirigent Neeme Järvi. Iga viie aasta tagant antav Suur Auhind asutati Elleri 120. sünniaastapäeva puhul ning see kujutab endast Jaak Pärna loodud pisiskulptuuri. 

Back