Muusikauudised

Corelli Musicu ülestõusmispühade kontserdid „Jubilate Domino” sarjast „Kirikupühad Maarjamaal”


Corelli Music tähistab ülestõusmispühi 9. aprillil kell 19 Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus ja 11. aprillil kell 20 Tartu Jaani kirikus. Esinevad kontratenor Martin Karu ja Corelli Barokkorkester ajastu pillidel Martin Sildose juhatamisel.

Kavas on Johann Sebastian Bachi „Widerstehe doch der Sünde” BWV 54, Dieterich Buxtehude „Jubilate Domino” BuxWV 64, Arcangelo Corelli Concerto grosso op 6 nr 7 D-duur ja Antonio Vivaldi „Nisi Dominus” RV 608.

Kauneimad aariad ja kantaadid on barokiaja heliloojad kirjutanud just sellele veidi müstilisele hääleliigile kontratenorile. Eestis on siiani selliseid lauljaid vähe, tuntumad neist on Risto Joost ja Ivo Posti.

Corelli Barokkorkester tegutseb selle nime all detsembrist 2006, jätkates üle 30 aastast barokkpillidel ajastuteadlike esituste traditsiooni. Igal aastal on antakse 2-3 kontserti erinevate barokiaja suurvormidega nii Tallinnas kui mujal Eestis. Esimesel suurel välisturneel XXV rahvusvahelisel festivalil „Al Bustan“ Beirutis (Liibanon) osales orkester J. S. Bachi suurvormide „Magnificat“, „Johannese passioon“, „Missa h-moll“ ettekannetel.
 
Martin Karu on esimene eestlane ja Eesti kontratenor, kes õpib klassikalist laulmist Londonis Guildhall School of Music & Drama kõrgkoolis, kuhu suundus peale õpinguid Georg Otsa nimelises Muusikakoolis Risto Joosti lauluklassis. Pärast bakalaureusekraadi edukat omandamist Andrew Wattsi juhendamisel jätkab ta magistriõpingutega. Vaatamata noorusele on Karu menukalt esinenud juba paljudel kontsertidel nii Londonis kui Eestis, osalenud rahvusvahelisel laulukonkursil Londonis, saanud mitmeid stipendiume ja preemiaid. Ülestõusmispühade kontserdid on noore solisti esimesed suured soolokontserdid orkestriga, varem on ta laulnud palju aariaid ja kammerkontserte.

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi!
Kontserdi pikkus koos vaheajaga 1,5 tundi.
 
Korraldaja: Corelli Music
www.corelli.ee
www.fb.com/corellimusic

Pilet: Piletilevi

Tagasi