Muusikauudised

Eesti Muusika Päevad avalikustas festivali programmiJuba 43. korda toimuv festival Eesti Muusika Päevad on Eesti suurim esiettekannete festival, mis toob 2022. aastal nädala jooksul publikuni üle 20 uudisteose interpreetidelt ja tippkollektiividelt, nende seas Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester, Ulla Krigul ja Virgo Veldi, Trio '95, Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi Ansambel, Irina Zahharenkova, Mari Poll-Novakovic ja Momir Novakovic. Esmaettekandele tulevad teosed heliloojatelt nagu Galina Grigorjeva, Andrus Kallastu, Kristjan Kõrver, Maria Kõrvits, Märt-Matis Lill, Toivo Tulev, Tõnu Kõrvits, Erkki-Sven Tüür, Liisa Hõbepappel, Ülo Krigul, Rein Rannap, Elo Masing, Alisson Kruusmaa, Rasmus Puur, Arash Yazdani, Marianna Liik, Tõnis Kaumann, Jonas Tarm, Madli Marje Gildemann, René Eespere.

Selleaastase festivali teema on "Teisiti", festivali kunstilised juhid on Helena Tulve ja Timo Steiner, Tartu programmi kureerib Märt-Matis Lill. Festival saab avapaugu 16. ja 17. aprillil Tartus ning jätkub 18. aprillist kuni 24. aprillini Tallinnas ja Laulasmaal.
"Eesti Muusika Päevad teeb eriliseks just see, et suur hulk Eesti heliloojate teoseid kõlab publikule esmakordselt ja loodame, et nii mõnigi teos paneb maailma hingama teisiti. Festivalile on lisandunud kevadist värskust ja energiat, nii programmi kui ka näiteks erksates värvides visuaali näol, kuhu on tänavu panustanud graafik Kadri Toom,” kommenteerib festivali programmi Timo Steiner.

“Kõige rohkem on see “teisiti” tõstatatud küsimusena: kas, mida ja kuidas teha teisiti selles maailmas, kus me näeme, et muutusi on vaja mingil sügavamal tasandil – maailma nägemises ja tajus, suhtumises ja suhetes. Arvestada oma ja inimkonna kasvava mõjuga ja samas mitte võtta ennast nii tõsiselt, tõmmata maailmavallutuses pisutki tagasi – näha oma väärtuslikku tühisust ja leppida sagedase naeruväärsusega heatahtlikult ja armastavalt, teisiti,” lisab festivali teema ja programmivaliku kohta Helena Tulve.

Välisesinejatest on EMP programmis Eesti-Rootsi kollektiiv The Bright Future Ensemble koosseisus Dan Laurin (plokkflööt), Anna-Liisa Eller (eesti kannel), Anna Paradiso (klavessiin), Taavi Kerikmäe (analoogsüntesaatorid, elektroonika).
23. aprillil etendub festivali raames Theatrumi muusikateatrilavastus “söövitab.tuhk”, mille heliloojaks on Tatjana Kozlova-Johannes ning libreto autor ja lavastaja Liis Kolle. Lavastus on valminud Maarja Kangro romaani „Klaaslaps“ ainetel.

Festivalil on ka loengutest-vestlustest-üllatustest koosnev lisaprogramm, ning jätkuvad kaks olulist heliloomingu konkurssi, mille preemiafondi on välja pannud LHV. Konkursile "Noor helilooja 2022" kestab teoste esitamine 11. märtsini ning  "LHV uue heliloomingu Au-tasu"-le saab teoseid esitada 7. märtsini.

EMP 2022 programm on avalik 16. veebruarist festivali kodulehel.
Pileteid saab osta Fientas.

Tagasi