Muusikauudised

Viiuligalal kõlab René Eespere uudisteos Mari Tampere esituses

27. aprillil kell 19 toimub Estonia kontserdisaalis pidulik Viiuligala, mis tähistab viiuldaja ja pedagoog Mari Tampere 60. aasta juubelit. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri ees soleerivad juubilari enda kõrval Anna-Liisa Bezrodny, Ruth Haav, Sigrid Kuulmann, Andrus Haav, Mikk Murdvee, Satu Savioja (Soome) ja Bruno Vidal Moreno (Hispaania). Orkestrit dirigeerib Mikk Murdvee.


René Eespere
Foto: Gert Kelu
 

Kontserdil tuleb esiettekandele René Eespere uudisteos „Cantus III“ viiulile ja kammerorkestrile (2011), mis on pühendatud Mari Tamperele. Teoses soleerib juubilar. Lisaks on kavas veel Niccolò Paganini „Kapriis nr. 24“ 24 viiulile (V. Agopovi seade – esiettekanne), Antonio Vivaldi Kontsert neljale viiulile, Johann Sebastian Bachi Kontsert kolmele viiulile ja Ludwig van Beethoveni Viiulikontsert D-duur op. 61.

Kontsert toimub koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Eesti Kontserdiga.

Mari Tampere (22.04.1951) lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli 1970. aastal Ivi Tiviku klassis ning seejärel 1975. aastal Igor Bezrodnõi juhendamisel Moskva konservatooriumi, läbides samas ka assistentuur-stažuuri. Ta tegutseb õppejõuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Sibeliuse Akadeemias ning on töötanud ka Moskva konservatooriumis. Tampere on osalenud mitmete rahvusvaheliste konkursside töös ning andnud meistrikursusi. Ta on esinenud nii solistina orkestrite ees kui ka kammermuusikuna.  
Mari Tampere

Lisaks esinemistele Eestis on kontsertreisid viinud teda endise Nõukogude Liidu territooriumile, mitmele poole Euroopasse ja Venemaale. Ta on esmaesitanud eesti heliloojate töid ja salvestanud viiulimuusikat Eesti Raadiole. Tampere on alates 2000. aastast tegutsenud ka dirigendina – ta on juhatanud kammerorkestreid Saksamaal ja Hispaanias ning dirigeerinud EMTA kammerorkestrit.

Tagasi