Muusikauudised

Ansambel U: on nomineeritud festival Classical: NEXT 2020 Innovatsiooni Auhinnale


  Foto: Evert Palmets
Classical: NEXTi Innovatsiooni Auhinda antakse välja kuuendat korda ja selle eesmärgiks on juhtida tähelepanu uuenduslikele projektidele ja uutele trendidele klassikalise muusika valdkonnas kogu maailmas. U: nominatsiooni põhjusena on märgitud: tuua esile ja tunnustada kõige originaalsemat ja innovaatilisemat kammeransamblit Eestis oma tähelepanuväärsete uue muusika kavade ja juhtiva rolli eest siinsel kaasaegse muusika maastikul.

Ansambel U: on Classical: NEXTil üles astunud mitmeid kordi, sh oma publikuorkestri ja virtuaalreaalsusprojektiga.

Kolm auhinna saajat 31 kandidaadi seast selguvad festivali Classical: NEXT raames, mis toimub 18.–21. maini Rotterdamis. Võitjad valib välja žürii, kuhu kuulub 26 muusikaajakirjanikku ja -eksperti 25 riigist. Kõikide nominantidega saab tutvuda festivali kodulehel: http://www.classicalnext.com/programme/award

Põneva kõlapildi ning väljakutsuvate kavade poolest hinnatud Ansambel U: esitab nii kaasaegse muusika klassikasse kuuluvaid teoseid kui ka eksperimentaalseid kompositsioone. Lisaks paljudele esinemistele kodumaal on U: tutvustanud eesti muusikat aastate jooksul mitmel pool maailmas. Ansambli asutasid 2002. aastal Tarmo Johannes ja Taavi Kerikmäe ning selle koosseisu kuulub kuus muusikut: Tarmo Johannes (flööt), Helena Tuuling (klarnet), Merje Roomere (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello), Taavi Kerikmäe (klaver) ja Vambola Krigul (löökpillid).

Classical: NEXT on iga-aastal toimuv ülemaailmse haardega muusikafoorum, mis koosneb interaktiivsest konverentsist, esitluskontsertidest, muusikamessist, võrgustike loomisest jne.

Tagasi