Muusikauudised

LHV uue heliloomingu auhinna pälvis Helena Tulve


Foto: Rene Jakobson

Reedel, 3. mail anti Eesti Muusika Päevade raames Estonia kontserdisaalis toimunud ERSO kontserdil „Helide Mets“ üle LHV uue heliloomingu Au-tasu nimeline auhind. Eesti Heliloojate Liidu ja LHV poolt välja antava uue heliloomingu Au-tasu tänavuseks laureaadiks valis žürii Helena Tulve teosega „Tundmatuis vetes“.

Helilooja ja žürii liikme Märt Matis Lille sõnul olid lõppvooru jõudnud tööd kõik väga tugevad, eredad ja mõjuvad. Lille sõnul osutus Tulve „Tundmatuis vetes“ konsensuslikult žürii soosikuks, eristudes teiste nomineeritute teostest tugeva ja selge vormikaare, poeetilise ja intensiivse väljendusmaailma ning tugevate kontrastide poolest. Lisaks rõhutas Lill, et „Tundmatuis vetes“ tõuseb väga isikupäraselt esile ka Tulve enda loomingu hulgas ning annab tunnistust heliloojal käsil olevast eripalgelisest ja viljakast loomeperioodist.

Tänavused LHV uue heliloomingu Au-tasu nominendid olid:
Age Veeroos – „Mõttelõng“
Andrus Kallastu  – „Šamaani surm“
Arash Yazdani – „Nakba“
Elo Masing – „Suhestuv struktuur“
Helena Tulve – „Tundmatuis vetes“
Jüri Reinvere – „.. ja väsimus õnnest nad tantsima viis“
Liina Sumera – „Conatus“

LHV uue heliloomingu Au-tasu väärtustab uut Eesti heliloomingut ja Eesti aktiivseid heliloojaid ning toob tähelepanu keskmesse uue muusika, mis kõnetab ja väärib laialdast rahvusvahelist kõlapinda. Nii Eesti Heliloojate Liit kui ka Au-tasu välja pannud LHV pank usuvad, et eesti muusika ja siinsed heliloojad väärivad tunnustamist ning nende erakordsed saavutused esile tõstmist.

LHV ja Eesti Muusika Päevad alustasid tunnustuse jagamisega 2016. aastal. LHV uue heliloomingu Au-tasu partnerid on Eesti Heliloojate Liit, Eesti Muusika Infokeskus, Klassikaraadio ja ERR. Varasemad LHV uue heliloomingu auhinna laureaadid on olnud: Liisa Hirsch teosega „Ascending...Descending“ (2016), Toivo Tulev teosega „Black Mirror“ (2017) ja Erkki-Sven Tüür teosega „Solastalgia“ (2018).

Eesti Muusika Päevad, kus auhind üle anti, toimuvad tänavu 2.–10. maini koos festivaliga World Music Days, tuues Eestisse uut ja põnevat heliloomingut enam kui 50 riigist.

Tagasi