Muusikauudised

Tulemas on René Eespere autoriõhtu

26. novembril kell 18 toimub Tallinna Metodisti kirikus René Eespere autoriõhtu "Concertatus celatus", kus kõlab helilooja viimaste aastate looming: kontserdi nimiteos "Concertatus celatus" tšellole ja kammerorkestrile, Klarnetikontsert, "Cantus" kammerorkestrile ja vokaaltsükkel "Seitse epigrammi".

René Eespere muusikat esitab Tallinna Kammerorkester Risto Joosti juhatusel, solistid on Marius Järvi (tšello) ja Toomas Vavilov (klarnet). Kaasa teevad sopran Jelena Voznessenskaja (Prantsusmaa), tenor Francois Soulet (Prantsusmaa) ja bass Sauli Tiilikainen (Soome). Kontserdi korraldab Tallinna Filharmoonia.

René Eespere lõpetas Tallinna konservatooriumi kompositsiooniklassi 1977. aastal ja täiendas ennast järgnevatel aastatel Moskva konservatooriumis Aram Hatšaturjani juures. Alates aastast 1979 töötab ta Eesti Muusikaakadeemias teoreetiliste ainete õppejõuna.

Eesti muusikas sai René Eespere tuntuks 1970. aastate lõpus oma lühiballettidega "Inimene ja öö", "Kodalased" ja "Fuuriad". Edaspidi pälvisid tähelepanu ka tema filosoofilistel teemadel loodud vokaalsümfoonilised ja kooriteosed. Eespere on kirjutanud ka rohkesti peenekoelist kammermuusikat, väga populaarsed on tema lastelaulud. Diatooniline meloodika ja ostinaatsed rütmi toovad tema muusikasse meditatiivsust ja rituaalset sisendusjõudu.  

Tagasi