Muusikauudised

Olav Ehala "Lumekuninganna" Tallinnas

22. jaanuaril tuleb Tallinnas, Eesti Draamateatris viimaseid kordi lavale Olav Ehala muusikaga lastenäidend "Lumekuninganna". Lavateose aluseks on kuulsa Taani kirjaniku Hans Christian Anderseni tuntud muinasjutt, libreto on kirjutanud Leelo Tungal. "Lumekuninganna" sai teoks Tartu Vanemuise Teatris, lavastajaks Andres Dvinjaninov. Hans Christian Anderseni 200. sünniaastapäevale pühendatud lavastuse esietendus toimus tehniliste probleemide tõttu aasta hiljem, 25. novembril 2006.

Helilooja Olav Ehala on eesti muusikas tuntud kui vaimukate ja südamlike laulude autor ning eredate kujundusmuusika karakterite looja. Ka tema "Lumekuninganna" on leidnud publiku sooja vastuvõtu.
"Lumekuninganna" Tallinna etendused toimuvad Eesti Draamateatris 22. jaanuaril kell 14 ja 18. Lavastuse muusikaline juht ja dirigent on Toomas Vavilov. Osatäitjateks on Martin Kõiv (Kaj), Laura Peterson või Liisi Koikson (Gerda), Alo Kurvits (Vares), Kaire Vilgats või Siiri Koodres (Vanaema ja Lumekuninganna), Valentina Kremer (Röövliemand) jt.  

Tagasi