Muusikauudised

Heiki Mätlik esineb Rootsis

Kitarrist Heiki Mätlik annab Rootsis pealkirja „Kodumaine viis” all kolm kontserti, mille kavas on nii eesti kui Euroopa klassikute muusikat. Kontserdid toimuvad 22. aprillil kell 19 Malmö Raekojas ja 25. aprillil kell 19 Göteborgi Eesti Kodus, lisaks annab Mätlik 27. aprillil Stockholmis kinnise kontserdi diplomaatilisele korpusele.

Malmö kontserdi kavas on Heino Elleri „Kodumaine viis” ja Peeter Vähi „Kuujumalanna tants”, lisaks sellele Max Regeri, Arthur Honeggeri, Paul Hindemithi, Ulrik Neumanni ja Claude Bollingi teosed. Göteborgis kõlavad eesti heliloomingust Elleri „Kodumaine viis” ja Vähi „Kuujumalanna tants”, samuti Ester Mägi „Valss variatsioonidega” ja Heiki Mätliku parafraas Kuldar Singi muusikale „Canción de jinete (Ratsaniku laul)” tsüklist „Surma ja sünni laulud”. Välisheliloojatest esitab Mätlik Göteborgis Honeggeri, Neumanni ja Bollingu loomingut.

Kitarrist ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klassikalise kitarri õppejõud Heiki Mätlik esineb tihti solisti ja kammermuusikuna nii Eestis kui välismaal. Sel suvel plaanib Mätlik kontserte Ahvenamaal, Taanis ja Itaalias. Tal on ilmunud üle 40 CD ja DVD koostöös firmadega Harmonia Mundi, Warner Music, Antes ja Forte. 2007. aastal avaldas USA kirjastus Mel Bay Heiki Mätliku ja Hannu Annala kitarrimuusika entsüklopeedia „Guitar and Lute Composers” („Kitarri- ja lautoheliloojad”).

Maria Mölder 

Tagasi