Muusikauudised

Teist korda antakse välja Eesti džässiauhinnad

23. aprillil antakse teist korda välja Eesti džässiauhinnad. Elioni džässiauhind Tanel Rubenile ja noore džässitalendi auhind Kadri Voorandile antakse välja Eesti suurima telekommunikatsiooni- ja IT-ettevõtte Elioni, Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare koostöös vahetult enne Avishai Coheni kontserti.

Elioni džässiauhinna pälvib sel aastal vabakutseline löökpillimängija, helilooja ja produtsent Tanel Ruben (1970), kes annab sadakond kontserti aastas. Ta musitseerib paljudes enda projektides (Syncrotron, Hinkus, Drum Prana, Willane Bluus jpt) ja ka teiste muusikute kollektiivides, esinedes nii Eestis kui ka välismaal. Ruben õpetab nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kui ka Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias, osaleb Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali nõukogus ning koostab Eesti Jazzliidu kontserdigraafikuid, lisaks loomulikult komponeerib ja arranžeerib muusikat. Äsja ilmus Tanel Rubeni kolmas oma lugudega heliplaat ”Kogutud rikkus”.

Noore džässitalendi auhinna pälvib lauljatar-helilooja Kadri Voorand (1986), kelle puhul peamiselt džässiõppejõududest koosnev žürii hindas enim töökust ja loomingulist arengut, säravat lavaisiksust, liidrivõimeid ja isikupärast improviseerimisoskust.

Mõlemad auhinnad hõlmavad Tiiu Kirsipuu valmistatud skulptuuri ja võimalust salvestada Eesti Raadios. Elioni džässiauhinnaga kaasneb lisaks 50 000 krooni suurune stipendium, Jazzmaali võistluse raames valminud maal ning salvestus Eesti Televisioonis; noore džässtalendi auhinnaga aga kaasneb auhind eesti Fotolt ning võimalus esineda Jazzkaare järgmise kontserdihooaja jooksul. Džässiauhindade žüriisse kuulusid kontserdikorraldajad ja muusikakriitikud ning Eesti Jazzliidu, Jazzkaare ja Elioni esindajad.

Džässiauhinnad on aprillis tähistatava džässikuu iga-aastane traditsioon. Elioni džässiauhinna eesmärk on tunnustada Eesti tegusamaid ja isikupärasemaid džässmuusikuid kolmel viimasel aastal tehtud tööde ja saavutuste eest. Noore džässitalendi auhinna eesmärk on tunnustada noort, kuni 26-aastast andekat muusikut, kes on oma loomingu ja tegevusega saavutanud märkimisväärset edu. 2007. aastal pälvis Elioni džässiauhinna Jaak Sooäär ja noore džässitalendi auhinna Erki Pärnoja.

Maria Mölder 

Tagasi