Muusikauudised

Pianist Ave Kruup esineb Saksamaal ja Rumeenias

Maikuus annab noor pianist Ave Kruup Saksamaal kolm kontserti eesti muusikast. 2. mail astub ta üles Eesti Festivali avakontserdil Stuttgarti Theater am Olgaeckis, 5. mail esineb koos Norbert Bögle’iga, kes loeb eesti muinasjutte. 31. mail esineb Ave Kruup Bad Wildbadis Evangeelse Kiriku korraldatud eesti kultuuri tutvustaval õhtul.

Kõigi kolme kontserdi kavas on Arvo Pärdi „Punamütsike ja hunt”, „Liblikad” ja „Pardipoegade tants” tsüklist „Tantsud muusikast lastenäidenditele” ning „Variatsioonid Arinuška tervenemise puhul”, Mari Vihmandi „Eskiis 02”, Heino Elleri „Karjase laul” ja „Alla ballata” tsüklist „13 pala eesti motiividel”, Eduard Oja pala tsüklist „Vaikivad meeleolud” ning Rudolf Tobiase „Valss” tsüklist „Kevadel”.

10. mail esineb Ave Kruup ka Bukarestis, esitades Sergei Prokofjevi, Frank Martini ja Georg Böhmi muusikat.

Pärast Tallinna Muusikakeskkooli lõpetamist ning Eesti Muusikaakadeemias Ivari Ilja ja Matti Reimanni juures õppimist on Ave Kruup end sisse seadnud Saksamaal. 2006. aastal lõpetas ta Mannheimi Riikliku Muusikakõrgkooli ning õpib praegu Karlsruhe Riikliku Muusikakõrgkooli magistrantuuris Kalle Randalu juhendamisel. Eriti tundliku Bachi-tõlgendajana tuntud Ave Kruup on edukalt esinenud mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel, viimati pälvis ta esikoha IX Jean Francaix’ nimelisel konkursil Pariisis flötist Alessandra Russoga. 2005. aastal oli Kruup Wilhelm-Müller Stiftungi stipendiaat ja 2007 Deutsch-Estnische-Gesellschafti stipendiaat. Alates 2007. aastast õpetab Ave Kruup klaverit Ave Viernheimi ja Weisenheim am Sandi muusikakoolides, aprillist 2008 töötab ta klaverisaatjana Karlsruhe muusikaülikoolis.

Maria Mölder 

Tagasi