Muusikauudised

Esiettekandele tuleb Toivo Tulevi orkestriteos

22. ja 24. mail tuleb Pärnus ja Stockholmis esiettekandele Toivo Tulevi „Future Continuous” sümfooniaorkestrile, mille kannab ette Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Olari Eltsi dirigeerimisel. Uue teose näol on tegemist muusikalise kingitusega Rootsile Eesti Vabariigi 90. aastapäeva puhul.

Lisaks on kontserdi kavas Erkki-Sven Tüüri Sümfoonia nr. 5 elektrikitarrile, bigbändile ja orkestrile ning Igor Stravinski „Sümfoonia kolmes osas”. ERSOga koos astuvad üles Mattias Torell (elektrikitarr, Rootsi) ja Estonian Dream Big Band. Kontserdid toimuvad 22. mail kell 19 Pärnu kontserdimajas ja 24. mail kell 18 Stockholmi Berwaldhallenis. Kontserdid korraldab ERSO.

Eesti Vabariigi 90. aastapäevale pühendatud muusikalised kingitused saavad teoks kultuuriministeeriumi ja välisministeeriumi toetusel. Käesolev kontsert Tulevi uudisteosega on viiest muusikalisest kingitusest neljas, mille Eesti Vabariik teeb oma aastapäeva puhul Euroopa riikidele, kellel on eriline osa Eesti riigi iseseisvumisel ja taasiseseisvumisel.

Mariliis Valkonen 

Tagasi