Muusikauudised

Algamas on Tallinna 3. kitarrifestival

9.–13. juunini toimub Tallinna 3. kitarrifestival, mis toob publikuni rikkaliku muusikavaliku Argentiinast, Prantsusmaalt, Itaaliast, Soomest ja Eestist pärit tippkitarristide esituses. Teiste seas astuvad üles kitarrilegendid Jorge Cardoso ja Massimo Lonardi. Lisaks kontsertidele on festivali kavas ka meistrikursused ja seminar.

Kokku on festivali raames viis põhikontserti, mis toimuvad Mustpeade Majas, Ajaloomuuseumis ja Kumu Auditooriumis. Festivali avakontserdil 9. juunil esineb Mustpeade Majas prantslanna Gaëlle Solal, keda on hinnatud „kõigi aegade säravaimaks naiskitarristiks”. Kavas on prantsuse uus muusika, mille seas on nii temale pühendatud teoseid kui ka teoste esiettekandeid, ning samuti romantiline muusika. 10. juunil esineb Ajaloomuuseumis Soome kitarriduo Janne Lehtinen ja Pentti Hilden, kes selle aasta kontsertidega tähistavad oma 30-ndat koostegutsemisaastat. Nende esituses kõlab peamiselt Hispaania heliloojate Manuel de Falla, Isaac Albeniz’i ja Federico Moreno-Torroba muusika. Argentiina kitarrilegendi ja helilooja Jorge Cardoso kontserdil 11. juunil Mustpeade Majas kõlab Cardoso enda looming ning ladina-ameerika muusika. 12. juunil esitab Ajaloomuuseumis itaallane Massimo Lonardi lautol Itaalia 16. sajandi õukonna- ja polüfoonilist muusikat. Festivali lõppkontserdil Kumu Auditooriumis 13. juunil kõlab Astor Piazzolla „Tangoballett”. Legendaarse tangokuninga muusikat esitavad Tiit Peterson (kitarr) ja Allan Jakobi (akordion). Piazzolla muusikast inspireeritud koreograafia on loonud Dmitri Hartšenko, tantsivad Hartšenko ja Helen Org-Veidebaum.

Kitarrifestivali raames toimuvad Gaëlle Solali ning kitarriduo Janne Lehtineni ja Pentti Hildeni meistrikursused, Soome kitarristi ja helilooja Kai Niemineni kompositsioonikursused ning Jorge Cardoso seminar oma uuemast loomingust. Lisaks põhikontsertidele on iga päev kavas ka eesti noorte kitarristide kontserdid. Festivali asutaja ja kunstiline juht on Tiit Peterson.

Vt. ka www.kitarrifestival.ee

Agnes Toomla

Tagasi