Muusikauudised

Ilmus Timo Steineri autoriplaat

Eesti Rahvusringhääling on välja andnud Timo Steineri esimese autoriplaadi “Pilved tulevad vahele”, kus kõlab helilooja looming aastatest 1999-2007, enamus sellest esmasalvestustena.

Plaadile on jõudnud “Tants pärast säravat päeva” saksofonile ja löökpillidele, “Aga pilved tulevad vahele, ei näe täpselt…” sooloviiulile ja kammerorkestrile, “Täherahvas” klaveriduole, flöödikontsert “Kontsert tantsivale flöödile”, “Kena on Sind kuulata” vioolale ja klaverile, “A Measure of Happiness” oboele, “In memoriam” suurele ansamblile, “Hällilaul” lastekoorile ja kammerorkestrile ning “Op!-variatsioonid” klaverile.

Teoseid esitavad Tallinna Kammerorkester, Küberstuudio Ansambel, Ensemble Voces Musicales, Tallinna Muusikakeskkooli lastekoor, dirigendid Risto Joost, Tõnu Kaljuste ja Lauri Sirp, Ivo Lille (saksofon), Vambola Krigul (löökpillid), Triin Ruubel (viiul), Nata-Ly Sakkos ja Toivo Peäske (klaverid), Riivo Kallasmaa (oboe), Laur Eensalu (vioola), Reet Ruubel (klaver), Jaan Ots (klaver) ja Monika Mattiesen (flööt).

Timo Steiner lõpetas Eesti Muusikaakadeemia kompositsiooni erialal professor Jaan Räätsa õpilasena 1999. aastal. Aastail 1999–2001 õppis ta Eesti Muusikaakadeemia magistrantuuris Raimo Kangro juures. Helilooja on end täiendanud professor Roman Ledenjovi juures Moskva konservatooriumis. Aastast 1996 on Steiner töötanud Tallinna Muusikakeskkoolis kompositsiooni ja muusikateoreetiliste ainete õpetajana, alates 2005. aasta sügisest on ta muusikakeskkooli direktor. Alates 2003 festivali “Eesti muusika päevad” kunstiline juht. Tema teosed on kõlanud mitmel pool Euroopas, USAs ja Venemaal. 2002. aastal pälvis Timo Steiner oma loomingu eest Heino Elleri nimelise preemia. 2006. aastal sai ta Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapitali aastapreemia festivali „Eesti muusika päevad” korraldamise ja Eesti kaasaegse muusika propageerimise eest.


Mariliis Valkonen

Tagasi