Muusikauudised

Corelli Musicu kontserdisari „Eesti mõisad 2008”

15.–24. augustini korraldab agentuur Corelli Music heategevusliku kontserdisarja „Eesti mõisad 2008”. Sarja 10. juubeliaasta kuus kontserti, mis ühendavad endas muusika, uue tantsu ja ajaloo, on pühendatud Eesti Vabariigi 90. juubelile. Barokkmuusikat esitab ansambel Corelli Consort, tantsib Tantsuteater Fine 5.

Seekordse sarja kontserdipaikadeks on valitud mõisad, mis on seotud Eesti riigi sünni ja Vabadussõjaga. Kontserdid toimuvad lisaks mõisakoolidele ka kindral Johan Laidoneri ja eesti väejuhi Julius Kuperjanoviga seotud paikades, samuti mõisates, millest pärinevatel baltisaksa aadlikel on olulised teened Eesti Vabadussõjas. Kontsertide kavas on muusika Johann Valentin Mederilt, Archangelo Corellilt, prantsuse klavessiinimuusika Jean-Philippe Rameau’lt ning rootsi õukonnamuusika Johan Helmich Romanilt. Ajastu pillidel esineb Corelli Consort (kunstiline juht Mail Sildos), barokkmuusikast inspireeritud Tiina Olleski ja René Nõmmiku nüüdisaegset koreograafiat esitavad Irina Pähn ja Rain Saukas Tantsuteatrist Fine 5. Mõisate ajalugu ja tähtsust Eesti riigi kultuuripärandis tutvustab igal kontserdil ajaloolane Jüri Kuuskemaa. Sel aastal toetab sari „Eesti mõisad 2008” Tammistu mõisa, kuhu rajatakse puuetega laste tugikeskus.

Kontserdid algusega kell 18 toimuvad 15. augustil Puurmani lossis, 16. augustil Avanduse mõisas, 17. augustil Pirgu mõisas, 22. augustil Viimsi mõisas, 23. augustil Aruküla (ja Väinjärve) mõisas ja 24. augustil Tammistu mõisas.

Loe lähemalt: www.corelli.ee

Agnes Toomla

Tagasi