Muusikauudised

Andres Uibo ja Mari-Liis Uibo kontserdid Prantsusmaal ja Itaalias

24. augustil kell 16 toimub Pariisi Jumalaema kirikus organist Andres Uibo soolokontsert, kus kõlab Jean Sibeliuse, Felix Mendelssohni, Arvo Pärdi ja Uibo enda looming. Augustis saab Uibot kuulata ka kahel kontserdil Itaalias rahvusvaheliste orelimuusika festivalide raames. 26. augustil kell 21.15 esineb Andres Uibo koos viiuldaja Mari-Liis Uiboga San Vitale kirikus Ravennas ja 27. augustil kell 21.20 La Verna kirikus. Eesti muusikast on kavas Pärt, Uibo, Ester Mägi ja Artur Kapp.

Andres Uibo on Eesti tuntuimaid organiste, esinenud soolokontsertidega Eestis, Lätis, Leedus, Itaalias, Saksamaal, Austrias, Poolas, Hollandis, Soomes, Rootsis, Norras, peaaegu kõigis endise NSV Liidu orelilinnades jt. Ta on salvestanud mitu CDd nii solistina kui ka koos erinevate ansamblitega. Uibo on Tallinna Orelifestivali algataja ja juht alates 1987. aastast. Praegu töötab Uibo Tallinna Niguliste kiriku organistina, Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia õppejõuna ning Eesti Kontserdi produtsendina. 1995. ja 1999. aastal pälvis ta Eesti Kultuurkapitali aastapreemia.

Mari-Liis Uibo (1990) on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis ning jätkab hetkel õpinguid Viini Muusika- ja Näitekunsti Ülikoolis professor Gerhard Schulzi viiuliklassis. Uibo on pälvinud rahvusvahelist tunnustust mitmetel konkurssidel: Eesti Keelpilliõpetajate Ühingu noorte keelpillimängijate konkurss (diplom 2003 ja 2005), I Ülemaailmne noorte viiuldajate konkurss Trentos (laureaat, 2004) jt. Koos organist Ulla Kriguliga ilmus 2007. aasta novembris Austrias eesti muusikaga CD „Bernsteinstraße“.


Mariliis Valkonen

Tagasi