Muusikauudised

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sügisfestival

21.-24. septembrini toimub juba kümnendat korda Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sügisefestival, mis keskendub põhiliselt nüüdismuusikale. Rahvusvahelist mõõtu annavad tänavu festivalile Saksa duo con:Fusion multimeediaetendus, Belgia ansambli I Solisti del Vento kontsert, külalisheliloojad Wim Henderickx (Belgia) ja Benjamin Broening (USA). Toimub ka traditsiooniline tudengite loomingu kontsert ning EMTA nüüdismuusikaansambli ja Ansambel U: kontserdid.

Festivali avab 21. septembril kell 19 Kultuurikatlas duo con:Fusion (Marcia Lemke-Kern ja Sascha Lino Lemke) oma multimeediaetendusega.

22. septembril kell 19 toimub EMTA kammersaalis EMTA kompositsiooniüliõpilaste loomingu kontsert. Kavas Ivan Cancialosi, Bryan Christiani, Veljo Värgi, Evelin Seppari, Juliana Kuklini, Ksenia Zemskaja, Kadri Laanese, Mait Jüriado, Maria Kõrvitsa, Aile Alveuse ja Riho Maimetsa teosed.

23. septembril kell 17 esineb EMTA ooperistuudios EMTA nüüdismuusikaansambel (juhendaja Taavi Kerikmäe), kavas improvisatsioonid, Erkki-Sven Tüüri „Conversio“ (1994), Helena Tulve „Saar” (1993) ja Arvo Pärdi „Fratres” (1977). Kell 19 astub EMTA kammersaalis Ansambel U: Benjamin Broeningi teostega: „Changing Light” (2008), „Trembling Air” (2008), „Arioso/Doubles” (2002), „Dark Wood” (2007) ja „like dreams...” (2005).

24. septembril kell 11 viiakse EMTA ooperistuudios läbi rahvusvaheline ümarlaud, kus teiste hulgas osalevad ka Antwerpeni Kuningliku Konservatooriumi rektor Pascale de Groote ja I Solisti del Vento koordinaator Inge Simoens, moderaator on Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti juhataja Anu Kivilo. Käsitletavateks teemadeks on kunsti- ja muusikaülikoolide koostöö linnaga, uuendusliku elemendi toomine ülikooli poolt linna kultuuriellu ja Tallinna linna kultuuriruumi kaardistamine seoses ülikoolidega. Publik on oodatud ümarlauas osalejatele küsimusi esitama.

Kell 13 toimub EMTA orelisaalis kohtumine Belgia helilooja Wim Henderickx’iga, kes viib festivali ajal läbi ka meistrikursused.

Festivali lõppkontsert toimub kell 19 EMTA kammersaalis, kus Belgia ansambel I Solisti del Vento kannab ette Wim Henderickxi „Olek shot a bear”, Igor Stravinski „Sõduri loo” ning maailmaesiettekandena Märt-Matis Lille „Kolm joogilaulu”.

EMTA Sügisfestivali toetajad ja koostööpartnerid on Eesti Kultuurkapital, Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Belgia Suursaatkond, Saksa Suursaatkond, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet ja Kultuurikatel.


Mariliis Valkonen

Tagasi