Muusikauudised

Raamat Ester Mägist

Eesti Muusika Infokeskusel on ilmunud raamat “Ester Mägi. Elu ja helid”, mille esitlus toimub 30. septembril kell 18 Heliloojate Maja keldrikohvikus kohtumiste sarjas “Helilooja, kes sa oled?”. Heliloojaga vestleb muusikateadlane Tiia Järg, Mägi muusikat esitavad Nata-Ly Sakkos (klaver) ja Leena Laas (viiul).

Raamat annab ülevaate Ester Mägi loomingust Evi Arujärve sulest, sisaldab Tiia Järgi intervjuud heliloojaga, diskograafiat ja bibliograafiat. Koostaja on Evi Arujärv. Raamatu juurde kuulub ka CD Ester Mägi muusikaga, valiku teostest on teinud helilooja ise. Raamatu valmimist on toetanud Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Ester Mägi (1922), eesti muusika grand old lady loomingu hulka kuuluvad sadakond koori- ja umbes poolsada soololaulu ning hulk ansambliteoseid. Eesti sümfoonilises muusikas seisab väärikal kohal ka Mägi Sümfoonia, üks tema vähestest orkestriteostest. Tema muusikas on ühte sulanud eesti rahvaviisi arhailine maailm ja Euroopa kultuuriruumis sajandeid küpsenud puhta muusika ideaal – selge ja veenmisjõuline intonatsiooniline loogika.

Tagasi