Muusikauudised

Corelli Music alustab uut hooaega

Agentuur Corelli Music alustab sel nädalal 2008/2009 hooaega „Vivaldi, Casanova ja Veneetsia“ kavaga, kus astuvad üles ansambel Corelli Consort ning Raivo Järvi. Uue hooaja avakontserdid toimuvad 15. oktoobril kell 19 Maardu mõisas sarjas „Maardu mõisa muusikasalong“, 18. oktoobril kell 18 Pärnu hotellis Victoria sarjas „Café Grand muusikasalong“ ning 19. oktoobril kell 18 Eesti Teaduste Akadeemia majas sarja „Toompea muusikasalong“ raames. Kavas on Antonio Vivaldi sonaadid ja kontserdid, Johann Sebastian Bachi klavessiiniseade ühest Vivaldi viiulikontserdist ning „Aastaaegade“ avaosa Jean-Jacques Rousseau flöödiseades.

Publiku ette jõudev kava „Vivaldi, Casanova ja Veneetsia“ on salongiõhtu, mis viib kuulajad 18. sajandi Veneetsiasse. Omavahel on ühendatud Antonio Vivaldi teosed, köitvad jutustused Veneetsia linnast ning selle kuulsast elanikust Giacomo Girolamo Casanovast.

Õhtu sõnaline roll on Raivo Järvil. Ansambel esineb koosseisus Mail Sildos (barokkviiul), Tõnu Jõesaar (barokktšello), Lembit Orgse (klavessiin) ning Neeme Punder (barokkflöödid), kes liitub Corelli Consortiga esmakordselt.

1. oktoobril, rahvusvahelisel muusikapäeval pärjati kontserdiagentuuri Corelli Music Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiaga Eesti muusikaelu rikastavate kontserdisarjade korraldamise eest.

Lisainfo: www.corelli.ee

Laura Vaikma

Tagasi