Muusikauudised

Pühapäeval jagab Eesti Kooriühing aastapreemiaid


Pühapäeval, 11. veebruaril 2024 kell 15 kuulutab Eesti Kooriühing Estonia kontserdisaalis välja koori- ja  puhkpillimuusika aastapreemiate saajad.
    

11 kategoorias kandideerib aastapreemiatele 71 nominenti. 

Kooriühing annab välja aasta koori, puhkpilliorkestri, kooridirigendi, dirigent-muusikaõpetaja, orkestridirigendi ja noore dirigendi tiitlid. Samuti tunnustatakse aasta toetajat, korraldajat ja aasta tegu, antakse välja aasta kooriplaadi tiitel ja aasta koostööpreemia. 

Kultuuriministeeriumi tänukirjad saavad need dirigendid, kes on aasta jooksul võitnud Eesti või rahvusvahelisi konkursse
 
Kontserdi kunstiline juht on Kuno Kerge, lavastaja Jaanika Juhanson, liivakunstnik Madli Luuk, vaheklippide autor Riivo Jõgi, videokunstnik Piibe Piirma ja valguskunstnik Sander Paavo. Õhtut juhib Kristjan Lüüs.

Kunstiline juht Kuno Kerge: „Aastakontsert pühitseb ja võtab kokku möödunud õnnestumisterohke kooriaasta, mille krooniks oli kahtlemata tuulest ja tormist läbi tulnud laulupidu „Püha on maa.““

Esinevad:
ETV lastekoor, dirigent Aarne Saluveer
Rahvusooper Estonia noormeestekoor, dirigent Hirvo Surva
Tartu Üliõpilassegakoor, dirigent Küllike Joosing
Tütarlastekoor Ellerhein, dirigent Ingrid Kõrvits
Vox Clamantis, dirigent Jaan-Eik Tulve
Viljandi Muusikakooli puhkpilliorkester, dirigent Bert Langeler

Kontserti kannab üle Klassikaraadio.

Piletid 20 / 12 € müügil Piletitaskus

21. korda toimuv Eesti Kooriühingu aastakontsert väärtustab koori- ja puhkpillimuusika valdkonnas tegutsevaid inimesi ja kollektiive ning tunnustab valdkonna toetajaid ja koostööpartnereid. Vaata nominentide nimekirja.

Eesti Kooriühing tänab toetajaid ja koostööpartnereid: Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Klassikaraadio ning Tallinna linn.  
 

Tagasi