Muusikauudised

Rein Rannap esitleb uut albumit

Pianist ja helilooja Rein Rannap esitleb oma tuliuut albumit „Ajasõlmed“, mis sedapuhku on valminud nii CD- kui LP-formaadis. Enamik plaadi lugudest kõlasid eelmise aasta suvetuuril „Klaver tuleb külla 25“. Nüüdseks on lugusid edasi arendatud ja juurde lisatud pille ning helikihte.

Kuigi plaadil kõlab kümmekond erinevat klahvpilli, siis kontserdile Kinomajja toob Rannap neist kuus, mängides iga loos korraga  peaaegu kõigil pillidel. Juba mängitud helide taasesitamisel on abiks arvutipõhine luuper. Need luubid (inglise keeles „loop" – aas või silmus) ehk korduvad helifraasid ongi kui ajakangasse kootud sõlmed. Sellest ka plaadi pealkiri – „Ajasõlmed“.

Kontsertideks on kohale toodud eelkõige naturaalsed pillid, elektrilisi imiteerib väga hästi süntesaator. Neist pillidest viis on naturaalsed: klaver, ettevalmistatud (nn prepareeritud) klaver, harmoonium, tšelesta ja klavessiin. Prepareeritud klaveri sisemus – kõik, mis on keelte vahele pandud ja mis seal toimub – on ekraanilt kenasti jälgitav.

Loomulikult on kohapeal müügil nii uus album kui ka Rein Rannapi varasemad plaadid.

Kontserdid toimuvad 28. oktoobril kell 19 ja 29. oktoobril kell 20 Tallinna Kinomajas.

Lisainfo:
Piletilevi
Lasering

Tagasi