Muusikauudised

Trio Zahharenkova, Šūmane ja Tammesalu esitavad Eesti muusikat Emilia Romagna Festivalil ItaaliasTrio koosseisus Irina Zahharenkova (klaver), Paula Šūmane (viiul, Läti) ja Aare Tammesalu (tšello) esinevad 26.–29. oktoobril Emilia Romagna Festivalil Itaalias. Ettekandele tuleb muuhulgas ka Eesti heliloojate Erkki-Sven Tüüri, Tõnu Kõrvitsa ja Arvo Pärdi muusika.

 
26. oktoobril avab trio festivali kuuenda hooaja Cassero Teatris Castel San Pietro Termes nelja teosega. Kõlavad Erkki-Sven Tüüri „Arhitektoonika VII“ ja Tõnu Kõrvitsa klaveriteos „Talve tee“. Lisaks on kavas Beethoveni Klaveritrio op.1 nr 1 ja Arno Babadžanjani Klaveritrio fis-moll.
 
27.–29. oktoobril esinetakse Museo Campanos Capua linnas. 27. oktoobri kontserdil tuleb lisaks eelmainitud teostele ettekandele ka Arvo Pärdi nn tintinnabuli-tehnika kasutamise üks parimaid näiteid klaveriteos „Für Alina“ Irina Zahharenkova esituses. 28. oktoobril annab Zahharenkova soolokontserdi, kus kõlavad Beethoveni Klaverisonaadid op. 81 ja op. 57 ning Mussorgski „Pildid näituselt“. 29. oktoobril esitab trio Mozarti Klaveritrio G-duur KV496 ja Mendelssohni Klaveritrio nr 2 c-moll op. 66.
 
See pole esimene kord, kui trio Itaalias esineb: eelmisel aastal avas ansambel Sanremos Villa Nobelis kontserdihooaja, nautides täissaali ja publiku sooja vastuvõttu.
 
Tallinna-Helsingi vahel elava trio asutaja Irina Zahharenkova on rahvusvaheliselt tuntud ja auhinnatud pianist. Itaalias on ta esinenud korduvalt: Spoleto Festivalil, Milano muusikaõhtutel ja Accademia Chigiana Festivalil.
 
Ka tšellist Aare Tammesalu tunneb end Itaalias koduselt: lisaks eelmainitud edukale kontserdile Sanremos osales ta 2017. aastal festivalil Autunno Musicale, 2018. aastal trioga Leibur-Tammesalu-Nomidou Borgo Medievale vabaõhumuuseumis Torinos. 2021. aastal esines ta taas koos Zahharenkovaga Carinola linna kloostris Convento di San Francesco a Casanova. Tammesalu on olnud paljude Eesti heliloojate (Eino Tambergi, Lepo Sumera, Toivo Tulevi, Helena Tulve, Tõnu Kõrvitsa, Mirjam Tally, Marianna Liiki jt) teoste esmaesitaja ja esmane salvestaja. Talle on pühendanud teoseid Eino Tamberg, Andres Uibo ja Mirjam Tally. Tammesalu on lisaks muusikutegevusele ka väsimatu kontserdikorraldaja: 2019. aastal sai ta Eesti Muusikanõukogu muusikapreemia missioonitundega kontserdielu rikastamise eest.
 
Paula Šumane on väljapaistev Läti viiulisolist, kes võitis 2019. aastal Läti muusikaauhinna. Solistina on ta teinud koostööd paljude nimekate orkestritega – Lissaboni Metropolitan orkester, Baden-Badeni Filharmooniaorkester, Hofer Symphoniker, Läti Riikliku Sümfooniaorkester, Sinfonietta Riga, Liepaja Sümfooniaorkester, Klaipeda Riikliku Muusikateatri orkester jt.

Lisainfo: Festival Autunno Musicale

Tagasi