Muusikauudised

Tasuta publikupäev Arvo Pärdi Keskuses


Arvo Pärdi Keskus. Foto: Tõnu Tunnel

Oktoobrikuus möödub viis aastat Arvo Pärdi Keskuse uue hoone avamisest Laulasmaal. Laupäeval, 14. oktoobril oodatakse kõiki tasuta publikupäevale, et tähistada maja sünnipäeva. Sel päeval on sissepääs keskusesse tasuta ning igal täistunnil alates kella 13-st saab kuulata väikeseid muusikalisi tervitusi.
 
Arvo Pärdi Keskuse avamise pidulikud sündmused toimusid 12., 13. ja 14, oktoobril 2018, kõigile muusikahuvilistele avas keskus uksed 17. oktoobril 2018.
 
Kavas:
Kell 13 Auli Teppo ja Jakob Teppo
Kell 14 Andres Kaljuste ja Jaan Ots
Kell 15 Vox Clamantis
Kell 16 Eesti Filharmoonia Kammerkoori meeskvartett
 
Kuu lõpus, 29. oktoobril kell 13 leiab aset näituse „Kui sa otsid nagu nullist peale“ kuraatorituur Kristina Kõrveriga, kes annab sissevaate näituse allikatesse ‒ Arvo Pärdi muusikapäevikutesse ‒, kust on pärit väljapaneku aluseks olevad helilooja sõnad. Ühtlasi avab kuraatorituur selle saamislugu ning annab eelhäälestuse näituse sügavamaks mõistmiseks. Arvo Pärdi Keskuse püsinäitus viib külastajad rännakule Arvo Pärdi mõttemaailma, kohtuma helilooja aastakümnete jooksul kirja pandud mõtisklustega vaikuse, sõna ja heli üle. Need on mõisted, milleni Pärt jõudis oma helikeele otsingutel ning mis defineerivad tema loometehnika – tintinnabuli – tuuma.
 
Lisainfo: Arvo Pärdi Keskus

Tagasi