Muusikauudised

Pühapäeval tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva1. oktoobril toimuvat rahvusvahelist muusikapäeva tähistatakse üle Eesti arvukate muusikaüritustega. Programmi on kirja pandud enam kui 50 sündmust 11 maakonnas.

Sel aastal langeb 1. oktoober pühapäevale, mis annab hea võimaluse kogu perega muusika nautimiseks. Näiteks sisustavad muusikaõpilased Viljandist, Pärnust, Tartust ning Tallinnast Eesti Lastekirjanduse Keskuses terve päeva pilli- ja muinaslugude ehk „Muusikaliste maiuspaladega“. Rahvusooper Estonia lavale jõuab lastemuusikal „Pipi Pikksukk“. Üles astub rohkelt noortekollektiive.

Kontsertidele üle Eesti kutsuvad nimekad muusikakollektiivid nagu kammerkoor Collegium Musicale Valgamaal Laatres, kammerkoor Voces Tallinn Kellerteatris, Vanemuise Sümfooniaorkester Tartus ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja MUBA noored artistid pealinnas.

Instrumentidega eksperimenteeriv muusik Silver Sepp astub 1. oktoobril Tartumaal lavale tervelt neli korda. Traditsiooniliselt korraldab kontserdimaratoni Vene Kultuurikeskus Tallinnas koostöös Eesti Vene Filharmooniaühinguga.

Kontsertidele lisaks leiab Tartu ülikooli raamatukogu fuajees aset Psühhodisko plaadilaat, kus on oma lettidega kohal rahvusvaheliste plaadipoodide esindajad ja Eesti väikesed plaadipoed. Tartus kohtuvad kujutav kunst ja muusika, kui flötist Heili Rosin-Leivategija ja pianist Mihhail Gertsi kontserdil tutvustab Konrad Mägi senitundmata maale Eero Epner.

Muusikapäeva eesmärk on pöörata tähelepanu muusika kui nii kunstivormi kui ka universaalse keele erilisusele ja muusiku elukutsele. Muusikapäevale pani alguse 1975. aastal hinnatud viiuldaja ja Rahvusvahelise Muusikanõukogu juht Yehudi Menuhin. Kontserdiprogrammiga tähistatakse seda päeva Eestis 2013. aastast.

Lisainfo: Muusikapäev

Tagasi