Muusikauudised

Kadrioru lossis algab Lossimuusika uus hooaeg

Lossimuusika. Foto: Aare Tammesalu

16. ja 17. septembril alustab 10. hooaega rahvusvaheline Lossimuusika sari, mis pakub regulaarseid kammermuusika kontserte Tallinnas Kadrioru lossi peasaalis pühapäeviti kell 18. Lisaks jõuavad Lossimuusika kontserdid koostööpartnerite abiga ka teistesse Eesti linnadesse ja maakondadesse. Esinduslik programm haarab klassikalise muusika kullafondi kuuluvaid teoseid läbi mitme sajandi, ulatudes barokist tänapäeva heliloojate loominguni. Lisaks väljapaistvatele kodumaistele artistidele kuuleme mitmeid väliskülalisi, tunnustatud meistrite kõrval astuvad lavale ka andekad noored tulevikutähed.

Eesti muusika rahvusvahelistumist sümboliseerib hästi avakontserdi esinejate valik: hispaanlanna Esther Dorado Suela töötab Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri sooloflötistina, tema ansamblipartner pianist Maila Laidna on aga täiendanud end Hispaania muusikakõrgkoolides. Kontserdi kavva valitud teosed ulatuvad 18. sajandi heliloojate töödest kuni 1988. aastal Torontos sündinud Eesti helilooja Riho Esko Maimetsa 2020. aastal loodud klaveripaladeni. Kõnekas on ka fakt, et Lossimuusika uue hooaja esimene kontsert ei toimu mitte Tallinnas, vaid hoopis Ida-Virumaal asuvas Kukruse mõisas.

Üheksa tegevusaasta jooksul on Lossimuusika sarjas esinenud valdav osa meie väljapaistvamatest solistidest ja ansamblitest. Eesmärgiks on tutvustada süvamuusika olulisemate heliloojate, sh eesti komponistide teoseid ja meie aja parimaid muusikuid, eelkõige aga hoida ja arendada kammermuusika esitustraditsioone Eestis.

Lossimuusika kontserdisarja korraldab MTÜ Loovüksus koostöös Eesti Kunstimuuseumiga.
Kunstiline juht on Aare Tammesalu.

Toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvusringhääling, Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet ja UNESCO muusikalinn Tallinn. Koostööpartneriteks on Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, agentuur Uus Kontsert, ansambel Floridante ja paljud maakondlikud kultuuriorganisatsioonid.

Rohkem infot: lossimuusika.ee
https://www.facebook.com/lossimuusika/

Piletid Piletikeskuses ja Kadrioru kunstimuuseumi kassas.
Kontserdipäeval kehtib kontserdipilet ka näitusepääsmena.

Tagasi