Muusikauudised

Tõnu Kaljuste annab oma sünnipäeval kontserdi


Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester Hageri kirikus 18. augustil 2023. Foto: Rene Jakobson

Täna, 28. augustil tähistab eesti koori- ja orkestridirigent Tõnu Kaljuste 70. sünnipäeva. Kell 19 algab sünnipäevakontsert Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis, mille otseülekannet vahendab Klassikaraadio.

Kontserdil kõlavad Tõnu Kaljuste juhatusel Veljo Tormise „Raua needmine“ ja „Hamleti laulud I“ ning  Arvo Pärdi „Veni creator“ ja „Littlemore Tractus“.  Lisaks pakub dirigent kuulajaile elamuse vähetuntud väärt muusikast Süüria-Ameerika nüüdishelilooja Kareem Roustomi loominguga,  muuhulgas tuleb esitamisele Homerose „Odüsseia“ ingliskeelsest uustõlkest inspireeritud teos koorile ja orkestrile.

Tõnu Kaljuste on aastakümneid panustanud Arvo Pärdi ja Veljo Tormise, aga samuti Erkki-Sven Tüüri ja Heino Elleri jt eesti heliloojate loomingu salvestamisele ja esitamisele. Ta on pälvinud oma tegevuse eest arvukalt tunnustusi nii kodu- kui ka välismaalt ning Grammy auhinna. Maineka plaadifirma ECM Recordsi omanik Manfred Eicher on öelnud Kaljuste ja tema kollektiivide kohta, et nad on „artistid, kes kõik on absoluutsed Pärdi eksperdid: Tallinna Kammerorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja dirigent Tõnu Kaljuste“.

Täna õhtul toimuval kontserdil „Tõnu Kaljuste 70“ on laval Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, dirigendipuldis on Tõnu Kaljuste.

Tagasi