Muusikauudised

Andrew Lawrence-King ja Tallinna Barokkorkester andsid kontserdi Narvas

Andrew Lawrence-King ja Tallinna Barokkorkester. Foto: Ilja Smirnov

28. juulil andsid Narva "Helid piiri peal" klassikasarjas kontserdi Tallinna Barokkorkester koos Andrew Lawrence-Kingiga kapellmeistri rollis. Kontsert toimus TÜ Narva kolledžis, mille akustikat muusikud kiitsid.
 
Andrew Lawrence-King kuulub maailma esimese viie aktiivselt tegutseva varajase muusika legendi hulka ning Tallinna Barokkorkestris on mängijaid kõikidest tuntumatest Eesti varajase muusika ansamblitest, lisaks mõned pillirühmade kontsertmeistrid ERSOst, Estonia teatriorkestrist ja keelpillimängijad Tallinna Kammerorkestrist.
 
Esitati barokkmuusikat ning mängijad kiitsid eriliselt kohapealset akustikat. "Narva kolledži ootamatult hea akustika selle muusika esitamiseks tuli meile väga suure ja erakordselt meeldiva üllatusena,“ ütles Tallinna Barokkorkestri liige, tšellist Egmont Välja.
 
"Kuulajaid jagus kontserdile nii palju, et tuli paigutada lisatoole, et kõik istet saaksid võtta. Publiku aplaus kõlas reede õhtul Narva kolledžis lihtsalt suurepäraselt. Tunnen praegu väga suurt rõõmu, et jõupingutused väärt klassikakontserte Narva inimestele pakkuda on leidnud sooja vastuvõtu. See tähendab, et me teeme õiget asja," ütles „Helid piiri peal“ sarja korraldaja Julia Savitskaja.
 
Augustis toimuvad Julia Savitskaja eestvedamisel seitsmendad Narva Ooperipäevad 16.–19. augustil Narva Kreenholmis ja Narva Kunstiresidentuuri hoovis. Festivalikavas on Bartóki ooperi „Hertsog Sinihabeme loss“ ja Cilea ooperi „Adriana Lecouvreur“ esietendused. Külalisetendustest saab näha Depeche Mode’i muusikal ja Haruki Murakami romaanil põhinevat kaasaegset balletti „Another world“ Balti Balletiteatri esituses ning Leedu Rahvusooper mängib Pergolesi ooperit „La serva padrona“. Lisaks on kordusena kavas Narva Ooperipäevade 2022. aasta kõige suurema publikumenuga lavateos - Jevgeni Gribi ja Jack Trayleni ballett „Flesh“.

Rohkem infot: www.narvaopera.ee/programm

Tagasi