Muusikauudised

Eesti Sinfonietta Solistid Itaalias

18.–20. juulini esinevad Eesti Sinfonietta Solistid kahe kavaga Itaalias Emilia Romagna ja Carniarmonie festivalidel.

Emilia Romagna muusikafestival on ulatuslik kunstipidustus, mis kestab juulist septembrini, hõlmates suurt osa Põhja-Itaalia provintsidest ning pakkudes ligikaudu 10 000 külastajale rohkem kui 40 muusikasündmust enam kui 30 kontserdipaigas, juhindudes põhimõttest „Muusika on osa elamisest, see on kirg ja igapäevaelu. See on mineviku, oleviku ja tuleviku tasakaal traditsioonide ning uuenduste vahel.” Arvukatel etendustel ja kontsertidel kõlab muusika läbi sajandite esinejatelt üle maalilma.

Fondazione Luigi Boni korraldatav Carniarmonie festival kestab kolm kuud ning toob kokku erinevate muusikažanride eredamad esindajad. Eesti Sinfonietta Solistide kontserdil 19. juulil Codigoros, Pomposa tuhandeaastase kloostri pargis (Abbazia di Pomposa Parco S. Guido Abate) kõlab Eestiski mängitud kava „Aastaajad”, kus solistirollis on kõik laval olevad muusikud.


San Gallo klooster Moggio Udineses

18. juulil Cesenas, San Francesco kloostri siseõues (Chiostro di San Francesco della Biblioteca Malatestiana) ning 20. juulil väga erilises kontserdipaigas, Itaalia Alpides Val Alba Rahvuspargi äärel asuva Moggio Udinese San Gallo kloostri aias (Abbazia di San Gallo) toimuvatel kontsertidel mängivad Eesti Sinfonietta Solistid koos itaalia tippklassi interpreetidega kava „Night Winds”. Flöödivirtuooside Massimo Mercelli ning Cristian Lombardi esituses kõlavad Antonio Vivaldi kontserdid „La tempesta di mare“ ja „Il Gardellino“ ning Lamberto Curtoni uudisteos flöödile ja orkestrile.

Eriline maiuspala sel kontserdil on nii publikule kui meie muusikuile aga Arvo Pärdi teos „Pari intervallo“, mille seade alpisarvele ja keelpillidele on helilooja heakskiidul teinud alpisarvemängija Carlo Torlontano. Seda erilist kooslust – alpisarv koos orkestriga, saab eesti publik kuulata juba detsembri lõpul Tallinnas ja Viljandis toimuvatel Eesti Sinfonietta aastalõpukontsertidel.

Itaalia kontserdireisil juhatab Eesti Sinfonietta Soliste külaliskontsertmeister Rūta Lipinaitytė.

Tagasi