Muusikauudised

Pärt Uusbergi autoriõhtul esinevad Eesti Sinfonietta ja Eesti Löökpillikvartett

9. juulil algusega kell 19 mängib Eesti Sinfonietta esmakordselt Rapla Kirikumuusika Festivalil. Esmakordne on ka ühine kontsert Eesti Löökpillikvartetiga. Pärt Uusbergiga aga seob Eesti Sinfoniettat viljakas ja jätkuv koostöö.

Pärt Uusberg on siiani olnud tuntud rohkem kooriheliloojana. Eesti Kooriühing on teda kahel korral valinud Aasta kooriheliloojaks (2012, 2018), tema muusikaga helikandjale „Liiv, meri ning mõtted“ anti tiitel Aasta kooriplaat 2014, samal aastal pälvis Uusberg Gustav Ernesaksa Fondi Koorimuusika edendamise stipendiumi, 2015. aastal Marje ja Kuldar Sinki nimelise preemia „Noor Muusik“, 2016. aastal Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia. Pärt Uusbergi koorimuusika on jõudnud Eesti laulupidude kavadesse, ta on 2023. aasta suvel toimuva XIII noorte laulupeo kunstiline juht.

Kontsert Rapla Maarja-Magdaleena kirikus on aga helilooja esimene autoriõhtu, kus kõlab vaid tema instrumentaalmuusika: „Sina“ (2021), „Meeleolud lapsepõlvest“ (2011), „Metsluiged“ (2022) ja „Eestimaa taevastes kumab....“ (2015). Esiettekandele tuleb Eesti Sinfoniettale ja Eesti Löökpillikvartetile pühendatud „Kuma...” (2023). Talve hakul valmib sama kavaga autoriplaat.

Eesti Löökpillikvartett mängib koosseisus Karl Johann Lattikas, Tanel-Eiko Novikov, Lauri Metsvahi ja Tiit Joamets. Kontsert Raplas toimub koostöös Pille Lille Muusikute Fondiga. Kontserdile eelneb kell 18 vestlus-kohtumine peapiiskop Urmas Viilmaga.

Lisainfo: Rapla Kirikumuusika Festival

Tagasi