Muusikauudised

Arvo Pärt pälvis Rootsi mainekaima muusikaauhinna Polar Music Prize

Rootsi tähtsaima muusikaauhinna Polar Music Prize pälvisid tänavu Benini päritolu laulja ja laulukirjutaja Angélique Kidjo, plaadifirma Island Records asutaja ja muusikaprodutsent Chris Blackwell ning helilooja Arvo Pärt. 

Preemiad antakse üle 23. mail Stockholmis ning auhinnatseremoonial osaleb ka Rootsi kuninglik perekond.
„Polar Prize on väga auväärne ja tähtis tunnustus ühele heliloojale. Olen väga liigutatud ja tahan teid südamest selle eest tänada,“ sõnas Arvo Pärt preemia saamise puhul.
Polar Music Prize’i antakse nii klassikalise kui ka popmuusika esindajatele, nii üksikisikutele, kollektiividele kui ka institutsioonidele, kelle saavutused muusika alal on silmapaistvad ning kes on pälvinud laialdast rahvusvahelist tunnustust. Auhinna asutas 1989. aastal Rootsi popansambli ABBA endine mänedžer Stig Anderson ning esimesed auhinnad pälvisid 1992. aastal Paul McCartney ning kolm Balti riiki: Eesti, Läti ja Leedu.

Klassikalise muusika esindajatest on varem auhinna saanud näiteks Witold Lutosławski, Pierre Boulez, Iannis Xenakis, Karlheinz Stockhausen, Sofia Gubaidulina, György Ligeti, Steve Reich, Kaija Saariaho ja Kronos Quartet.

Lisainfo ning laureaate tutvustavad videod leiab auhinna veebilehelt www.polarmusicprize.org.

  Arvo Pärt. Foto: Priit Grepp
 

 

Tagasi