Muusikauudised

1. aprilli kontsert Tallinna Barokkorkestrilt

 

Tallinna Barokkorkester ja tema kapellmeister Andrew Lawrence-King kutsuvad koos Tallinna Filharmooniaga lahkesti 1. aprillil kell 19 Mustpeade majja kuulama 16.–18. sajandi humoorikat muusikat Itaaliast, Hispaaniast, Prantsusmaalt ja Portugalist.

Lähtumine ajaloolisest esituspraktikast on selle koosluse puhul normiks ja seepärast on ootuspärane, et kapellmeister Andrew Lawrence-King on paljude armastatud heliloojate La Folia'd (hullumeelsused) sidunud ühte kimpu ja ääristanud hoopis vähemtuntud, kuid erakordselt rõõmsameelsete ja naerutavate teostega.

Kavas on heliloojad alates Corellist kuni õige „uute“ nimedeni, kelle tähendus vaid kontserdil kuulajateni jõuab. Mitmetel orkestrilugudel on ka sõnad ja see on selgeks viiteks, et seekord ei piirdu Tallinna Barokkorkester pelgalt instrumentaalse esitusega. Veelgi enam - ka tantsunumbrid on tihedalt seotud selle ajastuga ja toidetud saavad lisaks kõrvadele ka silmad.

Kõige noorematele kuulajatele on 1. aprillil kell 17 kavandatud Mustpeade Maja Valges saalis avatud tasuta proov, mida on lahkesti kuulama kutsutud kõik, kes tulevad eelkooliealise lapsega.

Pilet: Fienta
Lisainfo: facebook

Tagasi