Muusikauudised

Lüdigi saalis toimub Vabariigi aastapäevale pühendatud kontsert


25. veebruaril kell 19 toimub Vändra Kultuurimajas värskelt avatud Lüdigi saalis Vabariigi aastapäevale pühendatud kontsert. Kontserdil pakuvad muusikalisi elamusi tunnustatud bass Ain Anger, Mari Poll viiulil ja Momir Novakovic akordonil. Esitusele tulevad Franz Schuberti, Richard Wagneri, Giuseppe Verdi, Walter Leigh, Mihhail Glinka, Jules Masseneti, Villem Kapi, Veljo Tormise jt teosed.

Ain Anger on nüüdisaja üks paremaid bassilauljaid. Oma maailmatasemel osatäitmiste ja esinemiste eest juhtivatel ooperi- ja kontserdilavadel on Anger pälvinud hulgaliselt kõrgeid tunnustusi. Esimese eestlasena tunnustati teda 2020. a Austria Kammersängeri tiitliga. Viini Riigiooperi solistina on tal ooperirolle kogunenud üle 40. Estonia lavadel on ta laulnud mitmeid suurepäraseid rolle – nt Mefisto osa „Faustis“, mille eest pärjati teda Eesti Teatriliidu muusikaauhinnaga. New Yorgis on Anger esinenud ka varemalt, kuid 2021/2022 hooajal debüteeris ta edukalt New Yorgi Metropolitan Operas.

Mari Poll on viiulil nii solisti kui kammermuusikuna andnud kontserte pea kõikjal Euroopas, Uus Meremaal ja USA-s. Ta on soleerinud mitmete orkestrite ees, sealhulgas Pariisi Filharmoonia orkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Trondheimi Sümfooniaorkester, Pärnu Linnaorkester.

Momir Novakovic on klassikaline akordionimängija, kes on andnud kontserte ning astunud üles paljudel festivalidel üle maailma nii soolo- kui kammermuusikuna. Novakovic on võitnud üle 40 auhinna rahvusvahelistel konkurssidel. Aastal 2008 saavutas ta esikoha „Coupe Mondiale” klassikalise akordioni konkursil Glasgows ning teise preemia rahvusvahelisel akordionistide konkursil „Citta di Castelfidardo” Itaalias.

Piletid on saadaval Vändra Kultuurimajas, Piletilevis ja kohapeal (Kooli 13, Vändra).

Tagasi