Muusikauudised

Üleeuroopalise noorte heliloojate konkursi kontserdil DYCE 2 esitatakse ka kolme Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppinud helilooja teoseid

Ansambel U: osaleb üleeuroopalises nüüdismuusika ansamblite võrgustikus „DYCE- 2. Discovering Young Composers of Europe”, mis tihendab koostööd noorte heliloojate, noorte muusikakriitikute ning Itaalia, Hispaania, Norra ja Eesti nüüdismuusika ansamblite vahel. „DYCE 2" projekti inspireerivateks põhimõtteks ja lähtepunktiks on noorte muusikalise loovuse stimuleerimine, noorte heliloojate ja interpreetide toetamine rahaliselt ja kunstiliselt, pakkudes nende karjääri alguses tuge läbi ühiste tegevuste. Möödunud suvel valis rahvusvaheline žürii välja 20 heliloojat, kelle loomingut ansamblid 16. oktoobril toimuval mammutkotserdil esitavad. Projekti teine osa algab selle aasta novembris, kui 12 noorelt heliloojalt tellitakse uudisteosed, mille esiettekanded toimuvad järgmise aasta kevadel. 

Konkursile saabunud teoste hulgast valis rahvusvaheline žürii välja 20 parimat ja ansamblil U: on heameel, et nende hulgas on ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppinud kolm noort heliloojat – Liisa Hõbepappel, Tze Yeung Ho ja Sofie Meyer. Pühapäeval, 16. oktoobril kell 16 toimuval komposiitkontserdil esitab iga ansambel oma kodulinnas kolm teost ansamblile ja kaks sooloteost. Ansambel U: kontsert Kanuti Gildi SAALis toimub elavas ettekandes, kolme ülejäänut saab publik kuulata videoülekande vahendusel samas saalis.

Tagasi