Muusikauudised

VHK orkester avab hooaja kontsertidega Tallinnas ja RaplamaalEeloleval hooajal on orkestril plaanis mitmed ülesastumised üle Eesti – erinevad esinemised viivad orkestri suurematesse kodumaa linnadesse aga ka pisematesse paikadesse. Sel hooajal keskendutakse Ester Mägi ning Veljo Tormise loomingu esitamisele, valmistutakse suviseks noorte laulu- ja tantsupeoks, ilmumas on järjekorras kolmas album ning muuhulgas ootab jõulude ajal ees koostöö Vaiko Epliku, Priit Võigemasti ja Liisi Koiksoniga.

„Sel hooajal on mitmeid huvitavaid koostöid tulemas ja seda eri žanridest artistidega. Juba sel nädalal on võimalus koos musitseerida suurepärase metsosoprani Iris Oja ja ERSO pikaaegse fagotirühma kontsertmeistri Peeter Sarapuuga, kes muuhulgas oli pikalt VHK muusikakooli juhataja,” räägib orkestri dirigent Rasmus Puur. „Samuti on meie endi jaoks teisiti see, et sel sügisel vahetus väga suur osa meie orkestri koosseisust – suvel lõpetas kooli ja siirdus elu uude etappi kümme muusikut, kelle asemel on nüüd sama palju verivärskeid orkestrante. Seetõttu on VHK keelpilliorkestril justkui uus algus käimas.”

VHK orkestri hooaja avakontsert toimub 30. septembril kell 18 Rootsi-Mihkli kirikus. Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril esinetakse kolme kontserdiga Raplamaal: 11 Hageri kirikus, 13 Rapla kultuurikeskuses ja 15 Märjamaa kultuurikeskuses. Kontsertide kavas kõlab Peeter Süda, Villem Kapi, Veljo Tormise, Ester Mägi, Tõnu Kõrvitsa ja Rasmus Puuri looming. Solistideks metsosopran Iris Oja, fagotimängija Peeter Sarapuu ja noor viiuldaja Arp Reindla.

Möödunud hooajal 25. tegutsemisaastat tähistanud VHK keelpilliorkester koosneb Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilastest. Orkestris musitseerivad noored vanuses 13-19 eluaastat ning repertuaar koosneb pea ainult Eesti muusikast. Orkester on koostööd teinud mitmete inspireerivate interpreetidega eri žanridest nagu Johan Randvere, Marten Altrovi, Linda-Anette Verte, Kirke Karja, Joel ja Heikko Remmel, Peedu Kass, Mari Kalkun, Liisi Koikson, Mari Jürjens, Jarek Kasar ja Jaan Pehk. Orkestri dirigent on alates 2015. aastast Rasmus Puur.

Tagasi