Muusikauudised

Algab Corelli Musicu kontserdisari Eesti mõisad 2022

Kontserdiagentuur Corelli Music jätkab sel nädalavahetusel, 12.–14. augustil kaunite kontsertidega Eesti rikkaliku kultuuri- ja arhitektuuripärandi väärtustamiseks. 24 järjestikust aastat toimuv heategevuslik kontserdisari „Eesti mõisad 2022” tähistab barokkansambli Corelli Consort 30. juubelisünnipäeva ja suurepärase välissolisti osalemist kontsertidel, ühtlasi saab suures suvises kontserdisarjas ära märgitud 100. mõis alates sarja toimumise aastast 1999. Mõis nr 100 on juhuse tahtel Peningi mõis Harju-Jaani kihelkonnas Harjumaal.

Heategevusliku kontserdisarja „Eesti mõisad 2022“ kontserdid leiavad aset kolmel järjestikusel õhtul, 12. augustil kell 18 Tähtvere mõisas (Tartu, Eesti Maaülikool), 13. augustil kell 18 Allikukivi veinimõisas (Saarde kihelkond, Pärnumaa) ning 14. Aaugustil kell 18 Peningi mõisas (Harju-Jaani kihelkond, Harjumaa). Igas mõisas ootavad tund enne kontserdi algust ja vaheajal mõnusad salongikohvikud.

Peningi mõisa hoonestus on tegemas läbi suurt taassündi. Esimese objektina sai elamiskõlbulikuks teenijate maja, ent ka peahoone taastamine on jõudsalt edenenud. Mõisasüdame ostis tallinlane doktor Arvo Haug, Eesti tuntud psühhiaater, tervishoiujuht, esimene seksuoloog ja poliitik. Koos abikaasaga on taastatud I korruse ruumid, mis on sisustatud ka ehtsa ajaloolise mööbliga.

Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, kontserdisari „Eesti mõisad” on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega. Sari on pälvinud Eesti Mõisate Ühenduse tunnustuspreemia „Parim mõisate loo jutustaja“. Sarja peaesineja on barokkansambel Corelli Consort, kes mängib säravat barokiaja muusikat ajastu pillidel. Just nii võis see muusika kõlada ka ammustel aegadel mõisate ballisaalides. Ansambli 30. juubelisünnipäeva tähistamiseks pakutakse nautimiseks üht tuntumatest barokiaja hittidest, Antonio Vivaldi teost „Aastaajad“, mis justkui sümboliseerib selliseid läbi aastate kestvaid kultuurinähtusi. Solistina osaleb kontsertidel tippviiuldaja Anthony Marini (USA/Itaalia). Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab igas mõisas oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa.

Heategevuslikus kontserdisarjas „Eesti mõisad“ annab muusikale ja ajaloole lisaväärtuse võimalus kuuluda metseenide vanasse auväärsesse seltskonda. Agnetuur on 22 aastat toetanud teisi abivajajaid, kuid nüüd on kultuur ise väga keerulises olukorras nii pandeemia kui koletu sõja tõttu. Seepärast on iga piletiostuga ja toetajapiletiga võimalik toetada Corelli mõisamuusikuid ja kaunite kontsertide jätkumist, mida on kõige lihtsam teha ostes toetajapiletid. Kes soovib ja kellel on võimalusi, saab Corelli muusikuid toetada ka läbi Corelli Metseenide Klubi
www.corelli.ee/metseenid

Corelli Music: www.corelli.ee, www.fb.com/corellimusic

Tagasi