Muusikauudised

Eesti Sinfonietta tähistab Ahvenamaa sõltumatuse 100. aastapäeva rahvusvahelise ooperiproduktsioonigaKahel õhtul, 21. ja 22. aprillil etendub Helsinki Aleksanderi Teatris islandi helilooja Karólína Eiríksdóttiril ooper „Lisbeta – ära lase nõidadel elada!”. Ooperi tellis Ahvenamaal tegutsev Kultuuriühing Katrina ning see on pühendatud Ahvenamaa iseseisvuse 100. aastapäevale. Selle, väikesele saarestikule nii olulise sündmuse tähistamist alustati juba möödunud suvel Mariehamnis, kus Alandica kontserdimajas leidis aset ooperi esietendus. Ka siis lõi ooperis kaasa Eesti Sinfonietta.

Solistidena astuvad ooperis üles  nii Soome ja Rootsi päritolu ooperitähed kui ka Ahvenamaalt Euroopa lavadele jõudnud ooperilauljad - Sofie Asplund (Lisbeta), Philip Björkqvist (Psilander), Joonas Eloranta (Kjellinus), Jenny Carlstedt (Karin), Therese Karlsson (Ebba), Aarne Pelkonen (Per) ning akordionist Veli Kujala Haraka rollis. Dirigent on Anna-Maria Helsing ning kaastegev on Lisbeta koor. Ooperi on lavastanud Ida Kronholm.

„Lisbeta” aluseks on Carina Karlssoni tõsielulistel sündmustel põhinev raamat „Märket“, mis räägib Persnäsist pärit Lisbeta eluloost, naistevaenulikust ühiskonnast ja sellega kaasnenud ebausust ning süüdimõistmisest nõidumises.

Vaata ka: https://www.katrina.ax/kalender/ooppera-lisbeta-helsingissa
www.eestisinfonietta.ee

Tagasi