Muusikauudised

Duo Anna-Liisa Eller–Taavi Kerikmäe kontserdid Prantsusmaal ja ItaaliasAnna-Liisa Eller (kannel) ja Taavi Kerikmäe (süntesaator, teremin, elektroonika) viibisid märtsis ja aprillis kontserdituuril Prantsusmaal ja Itaalias, kus anti ühtekokku kolm kontserti. Lisaks esines Anna-Liisa Eller ka soolokavaga.

Duo esimene kontsert leidis aset 27. märtsil Prantsusmaal Victor Vasarely muuseumis Aix-en-Provence’is rahvusvahelise kunsti ja kultuuri biennaali raames. Järgnesid kontserdid Itaalias – 1. aprillil Catanias sõjasündmuste vastu suunatud muusikafestivalil “Give a Piece a Chance. Musiche Per La Pace in Europa” ning 2. aprillil Michele Perriera saalis Palermos Curva Minore festivalil “Prima vera contemporanea”. Duo kavasse pealkirjaga “Forest of Sound” oli põimitud barokkmuusika-, nüüdismuusika, akustiline- ja elektrooniline muusika ning improvisatsioonid. Ettekandele tuli John Dowland, Giacinto Scelsi, Heinrich Ignaz Franz von Biber, Louis Couperin ning Helena Tulve “Beholder”.

Anna-Liisa Eller andis kandlel ka kaks soolokontserti Itaalias – 2. aprillil Michele Perriera saalis Palermos ning 3. aprillil Mandralisca muuseumis Cefaliù. Tema esituses kõlas Guillaume de Machaut’, William Byrdi, Johni Dowlandi, Giovanni Girolamo Kapsbergeri, Louis Couperini, Jean-Philippe Rameau’ ja Helena Tulve looming.

Anna-Liisa Eller on kandlemängija, kelle eriliseks huviks on varajane muusika ning nüüdislooming. Taavi Kerikmäe on vabaimprovisatsiooni, elektroakustilise muusika ja nüüdismuusika esitaja ja helilooja ning üks ansambli U: asutajaid. Anna-Liisa Eller ja Taavi Kerikmäe andsid oma esimese kontserdi duona festivali Eesti Muusika Päevad raames septembris 2020. 

Vaata duo esinemist:
https://www.facebook.com/associazioneareasud/videos/996181731272462

Tagasi