Muusikauudised

Eesti Sinfonietta Viini Konzerthausi suures saalis


  Eesti Sinfoietta. Foto: Gunnar Laak
Eesti Sinfonietta mängib 25. märtsil Viini Konzerthausi suures saalis, kontserti juhatab möödunud hooajal fantastilise tähelennu teinud soomlanna Emilia Hoving.

Aastal 2018 Musikvereini Kuldses saalis Kristiina Poska juhatusel toimunud kontsert tõi tagasikutse, mis on parim tunnustus suurepärasele esitusele, ja nii mängib Eesti Sinfonietta jälle Euroopa ühes mainekamas saalis. Kontsert maailma ühel hinnatuimal laval ei ole oluliseks sündmuseks üksnes orkestrile, vaid tervele Eesti kultuurile.
 

Toob see ju Eesti terveks hooajaks Euroopa südames fookusesse läbi mitmete abonementide nagu „Internationale Orchester”, „Pultmagie”, „Klassik A”, „Featured Artists und Gäste”, „Romantik” ja „Genieblitze” ning läbi Austria Ringhäälingu ORF salvestuse saab seda kuulata üle kogu Austria.

Kavas on Joseph Haydni Sümfoonia D-duur Hob. I:1 ja Sümfoonia D-duur Hob. I:104 „Salomon“, Richard Straussi Oboekontsert AV144, Arvo Pärdi „Fratres“ ja „Cantus in Memory of Benjamin Britten“ ning Lotta Wennäkoski „Hava“. Solistideks on Leedu tippviiuldaja Rūta Lipinaitytė ja Austria oboevirtuoos Katharina Hörmann.

Kontsert saab teoks tänu Kultuuripartnerluse SA kaasrahastusele. Kultuuripartnerluse SA juhataja Meelis Kubitsa sõnul eelistab kontserdi suurtoetaja jääda anonüümseks. „Kultuurieksport on väikese riigi jaoks eriti oluline rahututel aegadel, et olla rahvusvaheliselt pildil ja aidata Eestil anda oma sõnumit edasi. Sõda Ukrainas on teinud paraku ka meie plaanides oma korrektuurid ja algselt kavandatud toetajate struktuur asendus viimasel hetkel metseeniga, kes ise ei soovi avalikkuse tähelepanu,“ ütles Kubits.

Eesti Sinfonietta on eraalgatusel sündinud vabakutseline orkester, milles enam kui kümme aastat koos mänginud muusikute jaoks on väga oluline Eesti muusikakultuuri esitlemine maailmas.

www.eestisinfonietta.ee

Tagasi