Muusikauudised

Rasmus Puuri ja keelpillikvarteti FourEst plaadi "Constellations" esitluskontsertKontsertidel Arvo Pärdi Keskuses, Tubina saalis ja Pärimusmuusika Aidas tuleb ettekandele Rasmus Puuri keelpillikvartetile kirjutatud looming, mis kõlab ka värskel helikandjal „Constellations“: keelpillikvartett nr 1 „Constellations“, keelpillikvartett nr 2, „Õnne valu“ ja „Kuma“.

Keelpillikvartett FourEst koosseisus viiuldajad Egert Leinsaar ja Linda-Anette Verte, vioolamängija Sandra Klimaitė ja tšellist Theodor Sink astus esmakordselt üles 2019. aasta suvel Leigo Järvemuusika festivalil. Koosmängu ärgitas jätkama muusikuid ühendav huvi kaasaja muusika vastu – suur rõhk kvarteti repertuaaris on eesti heliloojate loomingul ning 20. sajandil loodud keelpillikvartetimuusikal.

Rasmus Puur lõpetas 2014. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooni eriala (õppejõud Tõnu Kõrvits, René Eespere). lisaks õppis ta dirigeerimist Tõnu Kaljuste juures. 2012. aastal osales ta Vince Mendoza ja Metropole Orkesti rahvusvahelisel arranžeerijate meistrikursustel.

Puuri loomingut on esitanud Tallinna Kammerorkester, Rahvusooper Estonia orkester, Vanemuise teatri orkester, Nargenfestivali orkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Rahvusmeeskoor, kammerkoor Collegium Musicale ning paljud harrastuskollektiivid. Rasmus Puur on hinnatud arranžeerija ja orkestreerija – tema tööde hulka kuuluvad näiteks Jarek Kasari/UkuUusbergi ooper "Katuselt", Priit Pajusaare ooper "Prints ja kerjus" ja muusikal "Lotte unenäomaailmas" jt. 2017. aasta sügisel esietendus Rahvusooperis Estonia tema ooper "Pilvede värvid" (libreto Laur Lomper, lavastaja Roman Baskin), mis oli Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks pühendatud ooperiloomingu konkursi võidutöö.

Rasmus Puur oli 2017. aasta XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" ideekavandi autor (koos Veiko Tubinaga) ja peadirigendi assistent, 2019. aastal XXVII laulupeo "Minu arm" segakooride liigidirigent. Aastast 2015 on ta Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkestri dirigent, aastast 2021 Vabariigi Presidendi kultuurinõunik. Oma tegevuse eest on ta pälvinud Eesti Kooriühingu preemia Aasta noor dirigent 2017, Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemia 2017, Veljo Tormise fondi stipendiumi (2020), Tõnu Kaljuste nimelise stipendiumi (2021) ja Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia (2021).

Rasmus Puuri ja keelpillikvarteti FourEst plaadi "Constellations" esitluskontserdid toimuvad:
17. veebruaril kell 19 Arvo Pärdi Keskuses Laulasmaal
19. veebruaril kell 18 Tubina saalis Tartus
20. veebruaril kell 14 Pärimusmuusika Aidas Viljandis

Vaata ka:
Facebook
Fienta

Tagasi