Muusikauudised

Corelli Musicu suurkontserdid “Gloria” Tartus ja Tallinnas

Corelli Music kutsub lõpusirgele jõudva jõulumuusika festivali “Kirikupühad Maarjamaal” aastalõpu suurkontsertidele 28.–29. detsembril Tartu ja Tallinna kirikutes ning festivali lõppkontserdile kolmekuningapäeval, 6. jaanuaril Keila-Joa lossis.

Esimesel advendil, 28. novembril Kaarli kirikus võimsa orelikontserdiga alanud, teisel advendil kauneid Mäetaguse ja Anija mõisaid barokkmuusikaga kaunistanud ja kolmandal advendil põneva esinejaga Pootsi veinimõisa ja Toompea aadlipalee küünlasäras ballisaale tutvustanud jõulumuusika festival “Kirikupühad Maarjamaal” jõuab traditsiooniliste aastalõpukontsertidega “Gloria” 28. detsembril kell 20 Tartu Pauluse kirikusse ja 29. detsembril kell 19 Tallinna Jaani kirikusse. Need kontserdid algasid aastal 2006 just Tartus, legendaarses Jaani kirikus ning on sestpeale juba 15 aastat publikule kauneid barokseid muusikelamusi pakkunud. Laval on solistid Helina Kuljus ja Mirell Jakobson (sopranid), Ivo Posti (kontratenor), kammerkoor Collegium Musicale, Corelli Barokkorkester ning dirigent Martin Sildos.

Sädelev barokiaja muusika aastalõpu pidulikus meeleolus kõrgete kirikuvõlvide all. Nii Tartu Pauluse kui Tallinna Jaani kirikud on väga märgilised, kuna on ehitatud Eesti kogudustele. Kuulda saab väikese lavastusega armastatud jõululaulu ning kontratenori aariat Händeli „Messiast“, mis kuulutab suurt rõõmusõnumit Jeesuslapse sünnist. Prantsuse helilooja Charpentier’ süit saab Eesti esiettekande ning kontserdi lõpetab Vivaldi särav „Gloria“. Rõõm muusikast ja lootusrikas pilk helgemasse tulevikku.

Festivali lõppkontsert leiab aset 6. jaanuaril kell 19 Keila-Joa lossis, kus kavaga „Ühe laulja lugu“ astuvad publiku ette Evelin Samuel-Randvere (vokaal) ja Johan Randvere (klaver). Ajaloolise mõisalossi pühadesära lummuses rullub lahti Evelin Samueli lauljaks kasvamise teekond. Väike Evelin teadis juba viie aastaselt, et tahab saada lauljaks. Kuidas see alguses minema hakkas, kuidas hakkas hästi ja väga hästi minema, kuidas oli esimene kohtumine Jaak Joalaga, kuidas Eurovisioonil võeti Samueli nimelist artisti Iisraelis eriliselt vastu jne jne. Säravad muusikud räägivad kõigest sellest hubaselt ja lõbusalt kauni muusika saatel. Eriti hästi sobib kava aasta algusesse, kus kõik on veel ees.

Jõulumuusika festivalil “Kirikupühad Maarjamaal” oli kavas kaheksa kontserti kirikutes, mõisates ja muusikasalongides üle Eesti alates 1. advendist 28. novembril läbi jõuluootuste ja pidulike aastalõpu suurkontsertide kuni kolmekuningapäevani 6. jaanuaril. „Kirikupühad Maarjamaal“ patroon on Eesti Kirikute Nõukogu president, peapiiskop emeeritus Andres Põder. Festivali tunnustas Euroopa Festivalide Assotsiatsioon kvaliteedimärgiga „EFFE Label 2017–2018“. Nii pikka, üle kuu aja kestvat festivali ei korraldata teadaolevalt ei naaberriikides ega ka kaugemal.

Corelli muusikuid saab toetada läbi Corelli Metseenide Klubi.

Corelli Music liitus aprillis alanud PAI kampaaniaga meie tublide õdede ja hooldustöötajate tänamiseks ning alates juunist 2021 on nende kaartidega võimalik külastada kõiki Corelli kontserte kuni 31. märtsini 2022.

Vaata ka: www.corelli.ee

Tagasi