Muusikauudised

Aasta interpreet on Indrek Vau

Laupäeval, 11. detsembril kuulutas Eesti Interpreetide Liit festivali „Eesti muusika nädal” lõppkontserdil välja „Aasta interpreedi” preemia, mille pälvis särav trompetist Indrek Vau. „Aasta interpreedi” preemia on algatatud Eesti Interpreetide Liidu poolt.

Interpreetide Liit tunnustas Vaud rikkaliku ja mitmekesise kontserdihooaja, silmapaistva ning kunstiliselt kõrgetasemelise soorituse eest möödunud aastal nii solisti kui ka kammermuusikuna. Vau astus üles ka festivali raames toimunud Eino Tambergi autorikontserdil.

Indrek Vau. Foto: Kaupo Kikkas
„Indrek Vau on erakordselt mitmekülgne muusik, keda hinnatakse kõrgelt solistina, ERSO soolotrompetistina, kammermuusikuna ning pedagoogina,”  sõnas Interpreetide Liidu juhatuse esimees Henry-David Varema. „2021. aastal esitas Indrek nõudlikke kammermuusika kavu kontserdipaikades üle Eesti ning paistis silma rahvusvahelises koostöös Lahti Sümfooniaorkestriga ning Helsingi uue muusika ansambliga defunenensemble. Käesoleva aasta üheks muusikaliseks kõrghetkeks oli kindlasti soleerimine helilooja Tõnu Kõrvitsa esimese trompetikontserdi esiettekandel,”  lisas Varema.

Vau on silmapaistev solist, kes on esitanud kõiki Eesti trompetiteoseid ning väsimatu eesti muusika salvestaja, mille eest pärjati ta ka Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiaga 2017. aastal. Ta on ka aktiivne eesti uue trompetimuusika tellija, kellele on kirjutanud heliteoseid Veljo Tormis, Ülo Krigul jt. Alates 2000. aastast on Vau ERSO trompetirühma kontsertmeister. Orkestris mängimist alustas ta olles vaid esimese kursuse üliõpilane. Lisaks on ta tegev pedagoogina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.
Preemia „Aasta interpreet” tiitli on varasemalt pälvinud tšellistid Theodor Sink (2020) ja Marcel Johannes Kits (2019). 

Esmakordse festivali „Eesti muusika nädal” kontserdid toimusid 5.–11. detsembrini Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis. Neljal autoriõhtul kõlas ligemale 60 kammermuusiku ja solisti esituses heliloojate Artur Lemba, Erkki-Sven Tüüri, Eino Tambergi ja Ester Mägi looming. 2022. aasta festivalil „Eesti muusika nädal” on fookuses juba teised eesti heliloojad. Festivali korraldas Eesti Interpreetide Liit ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.

Tagasi