Muusikauudised

Kammerkoori Head Ööd, Vend jõulukontserdil tuleb esiettekandele Uusbergi „Jõululugu“Kammerkoor Head Ööd, Vend ning keelpilliorkester Collegium Consonante kutsuvad 16. detsembril kell 19 jõulukontserdile, kus tuleb esiettekandele Pärt Uusbergi teos „Jõululugu“. Kontsert toimub Tallinna Jaani kirikus.


„Jõululugu“ pole küll klassikaline jõuluoratoorium, ent lähtub kristlikust kontekstist, millele on juurde põimitud põhjamaiseid jõulumaastikke Eesti luulest. Teose tekstid on pärit nii Johannese ja Luuka evangeeliumist kui ka Henrik Visnapuu, Ernst Enno ja Marie Underi luulest.

„Idee kirjutada „Jõululugu“ sündis mõned aastad tagasi, kui sattusin kahel järjestikusel jõululaupäeval kuulama Pühavaimu kirikus Saint-Saënsi „Jõuluoratooriumi“,“ meenutab helilooja ning koori dirigent Pärt Uusberg. „Neist kogemustest tekkis vägagi intensiivne soov proovida ka ise valada muusikasse jõululugu kui selline. See on mulle endale kuidagi armas teos ja ootan huviga selle esiettekannet.“

Teos pidi algselt esiettekandele tulema juba 2020. aasta jõuludel, ent pandeemia tõttu jäi kontsert ära. Tänavuse esiettekande muudab eriliseks asjaolu, et Uusberg tähistab samal päeval ka oma 35. sünnipäeva.

Lisaks kõlab kontserdil keelpilliorkestri Collegium Consonante esituses Arcangelo Corelli „Concerto grosso g-moll“ op. 6 nr 8 alapealkirjaga „Fatto per la Notte di Natale“. Samuti raamivad kontserti klassikalised jõululaulud.

Vaata ka: Fienta

Tagasi