Muusikauudised

Kontsert “Fawaza. Mõtisklusi islamist” sarjas “HELIjaKEEL”

Sari “HELIjaKEEL” jätkab oma kümnendal hooajal keskendumist erinevatele pühakirjadele, religioonidele ning elufilosoofiatele. Kontserdil “Fawaza. Mõtisklusi islamist” kuuleb muusikat autoritelt, kes on seotud islami kultuuriga. Kontserdile lisandub vestlusring islami kultuurist ja religioonist ning selle võimalikest väljendumisvormidest erinevate autorite loomingus. Vestlusringi juhib Madis Arukask.

Nii heliloojana kui ka vestlusringis astub üles Eestis tegutsev iraani päritolu helilooja Arash Yazdani. Tema loomingust kõlab “Aphorism” (2016), kus on kasutatud sügavaid mõtteavaldusi erinevatest ajastutest ja kultuuridest (Rumi, Martin Luther, Tao Te Ching jt.). Kontserdi nimilugu on sakslasest moslemi Stefan Pohliti “Fawaza” (2005), mis põhineb Raoul Schrotti esseekogumikul “Names of the Desert”. Lisaks kõlavad egiptuse-USA helilooja Halim El-Dabhi elektrooniline teos “Leiyla And The Poet” (1959), iraani-prantsuse helilooja Alireza Farhangi “Zāmyād" tšellole ja elektroonikale (2015) ja muud teosed.

Kontsert toimub 7. novembril kell 19 Tallinnas Hopneri majas. Lavas on Leonora Palu (flööt), Helena Tuuling (klarnet), Heli Ernits (oboe), Olga Voronova (viiul), Laur Eensalu (vioola), Leho Karin (tšello), Diana Liiv (klaver), Arash Yazdani (dirigent) ja Malle Maltis (elektroonika).

Rohkem infot:
https://fb.me/e/1GfYIiOzF
http://kammermuusikud.ee/helijakeel-2020-2021-2/

Tagasi