Muusikauudised

Kammerkoori Head Ööd, Vend hingedeaja kontserdil tuleb esitusele uudisteos ”Sina oled rahu rahusas…”


Kammerkoor Head Ööd, Vend kutsub eeloleval nädalavahetusel koori hingedeaja kontsertidele, kus tuleb esiettekandele ka Pärt Uusbergi ruumiline meditatsioon ”Sina oled rahu rahusas”. Kontserdid toimuvad Arvo Pärdi Keskuses ja Niguliste kirikus.

Uudisteos „Sina oled rahu rahusas…” on Doris Kareva luulele ja keldi palvetele loodud teos koorile ja instrumentaalansamblile. „Teos sai kirjutatud 2020. aasta novembris ning kuulub mõtteliselt sarja „Vaikuse laulud,“ sõnas koori dirigent ja teose autor Pärt Uusberg.

„Tegu on sisuliselt ruumilise meditatsiooniga, mille puhul palusin Doris Kareval kokku panna teksti. Lähteülesandeks oli luua eestikeelseid mantraid, millel võiks olla looduslähedane, terendav vägi,” ütles Uusberg.

Lisaks uudisteosele tuleb esitusele ka Giovanni Pierluigi da Palestrina „Missa brevis”, mis kõlas kammerkoori Head Ööd, Vend esituses ka koori teisel hooajal, 2009. aastal. „Ideaalis võiks see kava pakkuda rahu meie segasevõitu pandeemia ajal nii meile, osalejatele, kui ka kuulajatele,” loodab Uusberg.

Kammerkoori Head Ööd, Vend hingedeaja kontserdid toimuvad 6. novembril kell 19 Arvo Pärdi keskuses ning 7. novembril kell 19 Tallinna Niguliste kirikus.

Mõlema kontserdi piletid on eelmüügis Fientas ja ka kohapeal. Sissepääs kontsertidele COVID-19 vaktsineerimis- või läbipõdemistõendi ettenäitamisel.

Tagasi