Muusikauudised

Jüri Reinvere orkestriteos „Das innere Meer“ tuleb esiettekandele Saksa Raadio Filharmooniaorkestri ja dirigent Pietari Inkineni esituses

31. oktoobril tuleb Saarbrückenis esiettekandele Jüri Reinvere orkestriteos „Das innere Meer“ („Sisemeri“), mille tellijaks on Saksa Raadio Filharmooniaorkester (Deutsche Radio Philharmonie). Orkestri peadirigendi Pietari Inkineni lähtekohaks oli idee esitada kontserdil Johannes Brahmsi esimene sümfoonia omalaadse proloogi või sissejuhatusega. Jüri Reinvere on oma teose kohta öelnud: „Pärast mitmeid mu teisi orkestriteoseid käsitleb „Das innere Meer“ inimese siseheitlusi ja lõhestatust, Läänemere maade mitmekesisust, mis oma tiheduses ja suurtes kontrastides samuti loob lõhestatust.“

Kontserdil Saarbrückeni Congresshalles on teiste teostena kavas Johannes Brahmsi Sümfoonia nr 1 ja Sergei Prokofjevi Klaverikontsert nr 3, mille solistina astub üles Yeol Eum Son.

Kontserdi otseülekannet saab kuulata Eesti aja järgi 31. oktoobril algusega kell 12.04 SR 2 KulturRadio vahendusel, sr2.de videoülekandes ning Deutsche Radio Philharmonie Youtube’i kanalil.

Novembris kuuleb veel kahe Reinvere orkestriteose esiettekannet. 10. novembril esitab Tallina Kammerorkester Klassikaraadio 25. sünnipäevaks loodud teose „Kaks Klara käevõru“. 12. novembril esitab Baieri Raadio Sümfooniaorkester Pablo Heras-Casado juhatusel Münchenis uudisteose pealkirjaga „Vom Sterben der Sterne“.

  Jüri Reinvere. Foto: Kaupo Kikkas


 

Vaata ka:
SR.de
Sikorski

Tagasi