Muusikauudised

Marsiviiside kogumiku „Tormakas algus“ esitlus

Maakondade marsiviiside kogumiku „Tormakas algus” esitlus toimub 31. oktoobril kell 12 Kuusalu Rahvamajas. Marsikogumiku koostamise ajendiks oli ennekõike soov laulupidude rongkäikudes ja ka muudel orkestrite rivilistel esinemistel eesti heliloojate loomingu osa suurendamine.

Kogumikus on 15 marssi, igaüks neist on mingil moel seotud ühe kindla maakonnaga. Mitmed marsid kogumikus on uudislooming või seni trükis avaldamata. Verivärsketeks teosteks on näiteks Valga maakonna marss „Las minna Valgast Sangaste“ (rahvamuusika ainetel marsiviisi seadnud Lauri Õunapuu ja Ott Kask), Põlva maakonna „Taevaskoja radadel“ (autor Riivo Jõgi) ning Martti Nõu „Saaremaa marss“.

Marsid on orkestreeritud 7+ seades puhkpilliorkestrile/ansamblile, mis tähendab, et nad on esitatavad nii suurema ansambli kui ka täiskoosseisus orkestriga.

Esitlusel kantakse ette kõik kogumikus avaldatud teosed eriilmeliste ansamblite ja orkestrite poolt. Üles astuvad Tartu Saksikoor, Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli puhkpilliansambel, Kuusalu Pasunakoor, Harjumaa Noorte Puhkpilliorkester (HNPO), Saue Muusikakooli puhkpilliorkester ja Vabariiklik Orkestrijuhtide Puhkpilliorkester (VOP).
Eesti Rahvakultuuri Keskuse toetusel on kolme marsi kohta loodud ka digitaalne õppematerjal partiide harjutamiseks veebikeskonnas dohrey.me.

Maakondade marsiviiside kogumiku „Tormakas algus“ on välja andnud Puhkpillimuusika Koda, partituuride trükiks ettevalmistamist toetas Eesti Kultuurkapital. Loodushoiu eesmärgil edastatakse mängijatele vajalikud partiid digitaalselt, et vältida mittekasutatavate partiide trükkimisega kaasnevat tarbetut paberikulu.

Täpsemalt marsikogumikust veebis vaata siit.
Lisainfo: Puhkpillimuusika Koda

Tagasi