Muusikauudised

ERSO kontserdil tuleb esiettekandele Tõnu Kõrvitsa Trompetikontsert

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja selle peadirigent Olari Elts toovad Estonia kontserdisaali lavale Jean Sibeliuse kullaprooviga teosed kõrvuti uute tuultega, mille juured peituvad ometi sügaval traditsioonides. Eltsi sõnul on Sibeliuse sümfooniline mõtlemine erakordselt orgaaniline. „Teemaarenduse puhul tihti kasutatava „seemnest puuks kasvamise“ metafoor ei ole ühegi teise Sibeliuse ajastu helilooja puhul nii kohane. Ja viies sümfoonia on selle mõtlemise üks parimaid näiteid,“ kommenteerib Elts, kelle jaoks Sibeliuse muusika on väga erilise tähendusega. Sibeliuse imelist viiendat sümfooniat interpreteerib ta ERSOga juba neljandat korda.

Ettekandele tuleb ka Sibelise sümfooniline poeem „Saaga“, mille esituses teeb kaasa Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkester ning „Saagast“ mõjustatud hinnatud soome nüüdishelilooja Lotta Wennäkoski teos „Verdigris“.

ERSO trompetirühma kontsertmeistri Indrek Vau soleerimisel tuleb esiettekandele Tõnu Kõrvitsa Trompetikontsert. „Armastan selle pilli kõla, ilmekust ja tundlikku ning muutlikku tooni,“ ütleb helilooja, loetledes, et nii Miles Davis, Chet Baker kui ka paljud teised on olulisel kohal tema arvukates playlist’ides.
 

  Indrek Vau

Eelkontserdil kell 18 esitab Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkester Jaan Otsa dirigeerimisel Lepo Sumera „Tantsupeo avamuusika“. Tallinna Muusikakeskkooli rollist Eesti kultuurielus läbi aastakümnete räägivad kooli vilistlased, praegused ja endised ERSO muusikud.

Kontserdist teevad otseülekande Klassikaraadio ja ERSO TV.

Sama kava kõlab ka päev varem, 21. oktoobril sarjas „Sümfooniline lõuna“.

Vaata ka: ERSO

Tagasi