Muusikauudised

Rahvusvaheline akordionifestival algab kammerooperi esiettekandegaEsmakordne klassikalisele akordionile ja selle mängijatele pühendatud festival Accordionfest Estonia pakub kuulajatele kuut väga erineva karakteriga kontserti. Kõige suuremad kontserdid annavad rahvusvaheliselt tunnustatud akordionistidest külalised Laimonas Salijus Leedust ja Irina Serotyuk Rootsist, kes on ka peamised õpetajad noortele suunatud meistrikursusel.

Festival algab maailmaesiettekandega – 20. oktoobril kantakse Sakala 3 teatrimajas ette Tze Yeung Ho ooper „Minn(i)e“, kus laval on korraga lausa viis akordionisti: Kristel Laas, Sonja Vertainen (Soome), Sini Ström (Soome), Mikk Langeproon ja Momir Novakovic. Opera Veto, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning AccordionFest Estonia koostöös sündinud ooperi aluseks on II maailmasõja ajal Hiina linnas Nankingis Ginlingi Kolledžis tütarlaste õpetejana tegustenud Wilhelmina „Minnie” Vautrini päevik. Libretistid on Maarja Kangro, Linda Gabrielsen ja Chapman Chen ning lavastaja Anselmi Hirvonen. Laval on solistid Aleksander Løe Myrling (bariton, Norra), David Hackston (kontratenor, Suurbritannia/Soome), Kristel Marand (alt), Annely Leinberg (metsosopran) ja Iris Oja (metsosopran), juhatab Sauli Saarinen. Tze Yeung Ho (1992) on Helsingis tegutsev kantoni juurtega norra-kanada päritolu helilooja, festivalijuht, kunstiuurija ja keeleentusiast ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorant.

Kammerkontsertidel Viimsi Jaakobi kirikus astuvad üles duod Henri Zibo (akordion) ja Ruslan Petrov (tšello), Linda-Anette Verte (viiul) ja Mikk Langeproon (akordion). Festivali kunstiline juht on Momir Novakovic, peaprodutsent Henri Zibo.

Vaata ka: Akordionfest.ee
Kuula festivali tutvustust Klassikaraadio saates „Delta“ (15.10.2021, saate autor Lisete Velt)

Tagasi